Спеціальні потреби

Експерти: умиротворити режим Путіна неможливо


Аргументи за бази НАТО у Польщі, країнах Балтії перерахували у Heritage Foundation
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Аргументи за бази НАТО у Польщі, країнах Балтії перерахували у Heritage Foundation

НАТО повинно підтримати країни Східної Європи у їх протистоянні російській агресії. Умиротворити режим Путіна неможливо, але йому треба продемонструвати силу та готовність до стримування. Такі думки висловили на круглому столі у Фонді Спадщина.

Сила - єдиний аргумент, який розуміє Путін, і НАТО має її продемонструвати, впевнений Маріус Лаурінявічюс з Центру аналізу європейської політики.

"З огляду на агресивність режиму Путіна, ми не можемо просто завіряти в безпеці членів і не членів Альянсу з боку НАТО. Ми повинні вести мову про безпосереднє стримування та захист. Нам потрібно розмістити принаймні 7 бригад в Балтійських країнах. Щодо не членів Альянсу, ми повинні продемонструвати наше бажання і готовність прийняти ці держави в Північно-Атлантичний Альянс, коли вони будуть до цього готові. Ми не повинні грати Путіну на руку. Ми не повинні умиротворяти режим Путіна. Якщо ми продемонструємо нашу силу - проблема буде фактично вирішена, оскільки єдина сила режиму Путіна - наша слабкість", - сказав Маріус Лаурінявічюсз Центру аналізу європейської політики.

Люк Коффі з американського Фонду Спадщини додає: НАТО не має розпорошувати свою увагу на весь світ, а сфокусуватися на Європі.

"Альянс повинен сконцентруватися на захисті територіальної цілісності і суверенітету своїх членів. НАТО не повинен бути присутнім у всьому світі і займатися вирішенням всіх проблем. Це означає адекватна військова техніка і солдати в районах, де можлива конфронтація, наприклад, в країнах Балтії", - додав він.

З ним погоджується і Хорхе Бенітес: НАТО має адекватно відповісти на російську агресію в Східній Європі.

"НАТО повинно мати постійні бази на своїх кордонах через зростаючу загрозу з боку Росії. Мені здається, що Альянс повинен забезпечити захист не тільки своїх членів, але й тих країн, які не входять до НАТО. Альянс повинен відігравати більш активну роль, допомагаючи таким країнам, щоб ті могли збільшити свою обороноздатність і зберегти власний суверенітет", - сказав Хорхе Бенітес з Центру міжнародної безпеки імені Брента Скоукрофта.

Люк Коффі додає, що НАТО варто тримати свої двері відкритими для тих країн, які хочуть стати частиною Альянсу.

"Так, Україна і Грузія відносяться до категорії країн, пов'язаних з розширенням НАТО. Але вони дуже різні. Грузія робить великий прогрес на шляху до вступу в Альянс. Україна поки не готова, більш того вона занадто далека від цього", - вважає Люк Коффі.

Дивіться також: Ось як Польща змагається з Берліном за лідерство у Європі. Відео

Ось як Польща змагається з Берліном за лідерство у Європі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG