Спеціальні потреби

Естонія пропонує закрити Балтійське море для військових кораблів РФ - ЗМІ


Фото: пораблі НАТО в порту Риги, Латвія, березень 2022 року REUTERS/Інтс Калнінс
Фото: пораблі НАТО в порту Риги, Латвія, березень 2022 року REUTERS/Інтс Калнінс

Міністр оборони Естонії Ганно Певкур запропонував інтегрувати берегову охорону країн Балтії а також Швеції та Фінляндії, щоб мати можливість перекрити вихід із Фінської протоки для російських військових кораблів.

Про це посадовець сказав в інтерв'ю фінській газеті Iltalehti під час свого візиту до країни, пише ERR.news.

Така інтеграція а також інтеграція протиповітряної оборони в регіоні стала можливою, після вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, вважає Певкур.

"Балтійське море стане внутрішнім морем НАТО, після приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО", - наводить видання слова посадовця. Певкур також наголосив на важливості інтеграції протиповітряної оборони: "Фінський повітряний простір неможливо захистити, якщо естонський повітряний простір не захищено і навпаки. Винищувачі пролітають 80-кілометрову Фінську протоку за лічені хвилини".

Союзники по НАТО домовились про посилення оборони східного флангу НАТО під час саміту НАТО в Мадриді наприкінці червня. Тоді президент США Джо Байден оголосив про плани США збільшити кількість військових, які на ротаційній основі розміщуються в країнах Балтії а також утримувати контингент в Румунії.

Щоб зміцнити оборону Європи, США також планують надіслати два F-35 до Великої Британії, співпрацюватимуть із Німеччиною та Італією в сфері зміцнення оборони. Також, вказав Байден, США збільшать кількість американських кораблів на базі Рота в Іспанії з 4 до 6.

9-10 серпня очільник Пентагону Ллойд Остін відвідав регіон. Під час візиту до Латвії, Остін заявив, що США збільшують розміщеннята військових в Балтії: "Ми посилюємо розміщення наших сил на ротаційній основі в регіоні і інтенсифікуємо навчання разом із союзниками з Балтії, щоб далі зміцнити нашу боєготовність в регіоні", - сказав Остін перез зустріччю з прем'єр-міністром Латвії Артурсом Крісжанісом в середу.

Остін відвідав латвійську базу ВПС в Лілварде, де зустрівся з американськими військовими. В країні на ротаційній основі перебувають 600 американських солдатів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG