Спеціальні потреби

НАТО схвалило рішення про передачу контролю в Афганістані


Міністри закордонних справ країн НАТО під час зустрічі у столиці Естонії Таллінні погодились розпочати вже цього року передачу контролю в Афганістані афганському уряду.

Під час наради міністри, включно з держсекретарем Гілларі Клінтон, підтримали передумови для передачі контролю.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен сказав, що одним із головних завдань цього року є допомогти афганському урядові відновити суверенітет країни. Він додав, що громадяни Афганістану, а також країн, що мають там свої війська, вимагають очевидного поступу в цьому напрямку.

Расмуссен заявив, що стратегія НАТО буде узгоджена з урядом в Кабулі перед тим, як її запровадити в життя.

На сьогодні в Афганістані дислоковано приблизно 80 тисяч військовослужбовців НАТО із понад 40 країн світу. Президент США Барак Обама вирішив розпочати процес виведення американських військ до липня наступного року.

Генеральний секретар НАТО сказав, що передача контролю мусить бути постійною і неповоротною. Він також закликав надіслати додатково 450 інструкторів для підготовки афганських військовослужбовців і поліцейських, які візьмуть на себе відповідальність за безпеку в країні.

Неспроможність афганського уряду гарантувати безпеку населенню країни може стати найбільшою перепоною для виведення коаліційних сил з афганських територій.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG