Спеціальні потреби

Національна космічна агенція США запустила місію, яка може відкрити таємниці формування Землі


Запуск ракети NASA Atlas V із апаратом Lucy зі стартового майданчика на Мисі Канаверал 14 жовтня 2021
Запуск ракети NASA Atlas V із апаратом Lucy зі стартового майданчика на Мисі Канаверал 14 жовтня 2021

Національна космічна агенція США (NASA - англ.) розпочала амбітну місію із вивчення супутників планети Юпітер, що триватиме 12 років. Ракету Atlas V виробництва компанії Lockheed Martin із апаратом "Люсі" (Lucy) було запущено зі стартового майданчика на Мисі Канаверал.

За планом, космічний апарат подолає 6 мільярдів кілометрів і вперше в історії дослідження космосу досягне групи Троянських астероїдів Юпітера, які називають "капсулами часу". Науковці вважають, що дослідження цих астероїдів може розкрити чимало таємниць утворення Сонячної системи й Землі.

Ці астероїди - "залишки з часу формування планет-гігантів нашої Сонячної системи - Юпітера, Сатурна, Урана й Нептуна", - у відповідь на запит "Голосу Америки" в електронному листі написав Том Статлер, науковець програми "Люсі". За його словами, формування й еволюція Землі була значною мірою продиктована тим, що відбувалось із іншими планетами.

Апарат-дослідник оснащений двома семиметровими сонячними батареями, а для необхідного прискорення він тричі облетить Землю, після чого попрямує до Юпітера.

Місію назвали на честь решток австралопітека "Люсі", знайдених в Ефіопії, що дали науковцям чимало інформації про еволюцію людини.

А перш ніж місія принесе нові дані щодо будови Сонячної системи, усіх фанатів космосу NASA закликає приєднатись до флешмобу й зробити власну "капсулу часу" із пам'ятними для себе речами, щоб відкрити цю капсулу через 12 років.

У матеріалі використано статтю англомовної редакції "Голосу Америки", Twitter NASA

Дивіться також: Марки та конверти: син українських емігрантів розповідає американцям про історію України у незвичний спосіб

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG