Спеціальні потреби

Приїхати в США, щоб народити дитину і подарувати їй американський паспорт


ВООЗ видала поради вагітним ВІЛ-інфікованим жінкам
ВООЗ видала поради вагітним ВІЛ-інфікованим жінкам

На фоні президентських виборів, в американському суспільстві загострилися дебати з приводу імміграції: чи будувати стіну на кордоні з Мексикою, чи заборонити біженцям в’їзд у країну і що робити з сім'ям, які оселилися в Сполучених Штатах нелегально?

Під час передвиборчої кампанії голосно лунали заклики Дональда Трампа до посилення міграційного контролю. Тим не менш, для тисяч іноземців, які бажають отримати американське громадянство, шлях до мети пролягає через тривалий і клопіткий процес імміграції або притулку. Водночас вагітність може служити набагато простішим способом отримати доступ до всього, що можуть запропонувати людині Сполучені Штати.

Немає законів, які б забороняли іноземцям подорожувати до США, щоб народити там дитину. Діти, народжені на території Сполучених Штатів, автоматично є американськими громадянами відповідно до Конституції. Проте, у спробі отримати громадянство для своєї дитини через народження, багато батьків вдаються до імміграційного шахрайства, експлуатують систему охорони здоров'я, а в деяких випадках навіть піддають небезпеці життя немовляти.

У законі немає нічого такого, що б робило в'їзд до Сполучених Штатів незаконним для вагітних жінок
Вірджинія Кайс

«У законі немає нічого такого, що б робило в'їзд до Сполучених Штатів незаконним для вагітних жінок», – говорить Вірджинія Кайс, представник Імміграційної та митної поліції США (ICE). Вона додає, проте, що більшість жінок, які сподіваються забезпечити дитині американське громадянство, неправдиво подають мету свого візиту, щоб отримати туристичні візи, а це є злочином.

Навіть якщо жінки зізнаються в істинній меті поїздки (народити дитину), є ще один бар'єр, який їм потрібно подолати. Державний департамент відзначає, що візи видаються на індивідуальній основі, але сім'я повинна надати докази наявності достатніх коштів, щоб покрити будь-які заплановані та незаплановані витрат на медичне обслуговування.

Для тих, хто пройде прикордонний контроль без правильної документації, немає ніякої загрози штрафу для новонародженого. Дитині все ще гарантується 14-та поправка, яка надає громадянство «всім особам», народженим на американській землі, незалежно від законів, які були порушені, щоб бути народженим тут. Сполучені Штати – серед меншості країн, які до сих пір надають громадянство на основі факту народження.

Абсолютно неприйнятно надати громадянство США дитині, не вимагаючи мінімального терміну проживання
Ден Стайн

Цей факт засмучує деяких американців. «Абсолютно неприйнятно надати громадянство США дитині, не вимагаючи мінімального терміну проживання», говорить Ден Стайн, президент Федерації американської імміграційної реформи (FAIR), яка виступає проти присвоєння громадянства на основі факту народження. Стайн стверджує, що 14-та поправка ніколи не призначалася для підриву імміграційного контролю шляхом «дозволяння людям маніпулювати системою таким чином, щоб вони могли народити дітей тут, навіть якщо вони насправді не мають ніякої прив’язки до громади».

Хоча немає офіційної кількості туристок, які приїхали в США з ціллю народити дитину, Центр міграційних досліджень (CIS) вважає, що річна статистика складає близько 36 000 осіб, серед яких багато представниць Китаю, а також Тайваню, Кореї, Нігерії, Туреччини, Росії, Бразилії та Мексики.

Багато з цих туристок – родом із країн із економічною або екологічною нестабільністю; водночас деякі з них мотивовані кращою системою охорони здоров'я в США, а інші сподіваються, що дитина може послужити одного дня сімейним квитком для так званої «американської мрії». Ці діти можуть повернутися в Сполучені Штати в будь-який час, щоб отримати можливості, зарезервовані для громадян США, в тому числі безкоштовна державна шкільна освіта, державна допомога та стипендії. Вони також мають право на певні робочі місця, в тому числі на багато державних посад. Додатковою перевагою є те, що американський паспорт дозволяє безвізовий або спрощений візовий режим для більшості країн світу. Чи не найбільш бажаним привілеєм є те, що ці діти, коли їм виповниться 21, можуть спонсорувати зелену карту для своїх батьків.

Дивіться також: Як приватні благодійні організації допомагають жінкам-іммігранткам у скрутних ситуаціях

Як приватні благодійні організації допомагають жінкам-іммігранткам у скрутних ситуаціях
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG