Спеціальні потреби

Ненсі Пелосі: "Усі у захваті від надзвичайних людей України". Ексклюзив


Президент України Володимир Зеленський вручає спікерці Палати представників США Ненсі Пелосі український прапор, 21 грудня 2022 року, Вашингтон
Президент України Володимир Зеленський вручає спікерці Палати представників США Ненсі Пелосі український прапор, 21 грудня 2022 року, Вашингтон

Ненсі Пелосі, конгресвумен США від Демократичної партії, яка обіймала посаду спікера Палати представників Конгресу США з 2019 по 2023 роки та з 2007 по 2011 роки, дала ексклюзивний коментар Голосу Америки, до перших роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Американська політикиня, відома своєю підтримкою України, розповіла про свій візит до України у розпал війни, про очікування перед наступом та вимоги визнати РФ державою-спонсоркою тероризму. Деталі письмових відповідей посадовиці читайте в інтерв’ю журналістки Голосу Америки, Катерини Лісунової.

"Із жаху та розбитого серця народились героїзм та надія. Усі у захваті від надзвичайних людей України: які перед обличчям жахливих випробувань, відмовляються припиняти боротьбу за власну свободу".     
Ненсі Пелосі, 52-га спікерка Палати представників Конгресу США

Катерина Лісунова, Голос Америки: Давайте повернемось до лютого 2022-го року, за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення. Що ви знали про плани Росії на той час? Які у вас були думки? Якими були ваші прогнози?

Ненсі Пелосі, 52-га спікерка Палати представників Конгресу США: За кілька днів до невиправданого вторгнення Путіна в Україну я мала честь бути присутньою на Мюнхенській безпековій конференції, де ми безпосередньо від президента [України Володимира] Зеленського почули про загрозу, що насувається на його країну. Тоді лідери світових демократій іще раз підтвердили, що ми будемо стояти разом із народом України перед обличчям російської агресії.

Рік потому, Сполучені Штати та наші союзники залишаються повністю відданими боротьбі за демократію в Україні, яка насправді є боротьбою за демократію у всьому світі.

К.Л.: У травні 2022-го ви особисто відвідали Україну. Ви стали найвищою посадовицею Сполучених Штатів, яка відвідала охоплену війною країну від початку російського вторгнення. Чому ви вирішили поїхати?

Н.П.: Я тоді очолювала поважну делегацію від Конгресу, яка відправилась в Україну, щоб надіслати безапеляційний та гучний сигнал усьому світу: Америка твердо стоїть на боці України.

Президент України Володимир Зеленський разом із тодішньою спікеркою Палати представників США Ненсі Пелосі. Київ, Україна, 30 квітня 2022 р.
Президент України Володимир Зеленський разом із тодішньою спікеркою Палати представників США Ненсі Пелосі. Київ, Україна, 30 квітня 2022 р.

К.Л.: Що вам найбільше запам’яталось із цієї подорожі? Чи змінились якось ваші погляди чи упередження щодо України, Зеленського, українського народу чи війни після цього візиту?

Мене особливо вразило, коли я дізналась про жахливу жорстокість Путіна щодо жінок і дівчат

Н.П.: Було боляче відвідувати Україну і дізнаватися про жахливі людські втрати, які принесло російське вторгнення. Мене особливо вразило, коли я дізналась про жахливу жорстокість Путіна щодо жінок і дівчат. На жаль, російські війська використовують сексуальне насильство як зброю війни – це огидний злочин проти людства і він повинен переслідуватися як такий.

Проте, із жаху та розбитого серця народились героїзм та надія. Усі у захваті від надзвичайних людей України: які перед обличчям жахливих випробувань, відмовляються припиняти боротьбу за власну свободу. У Києві для мене було великою честю зустрітися віч-на-віч із президентом Зеленським, чиє сміливе та патріотичне лідерство є натхненням для всіх волелюбних людей.

К.Л.: Питання про визнання Росії державою-спонсоркою тероризму за цей рік ставили як на рівні резолюції Конгресу США, так і законопроекту - чому Конгрес та Білий дім не можуть нарешті погодити цю ініціативу?

Н.П.: Путін віддав наказ про незаконне вторгнення, почав погрожувати ядерною зброєю та вчинив незліченні звірства, які виходять за рамки цивілізованої людської поведінки. Я вірю, що таке визнання Росії зрештою відбудеться.

К.Л.: Чи змінили б Ви щось у діях США та країн НАТО у 2022-му році щодо російської агресії?

Н.П.: Президенту Байдену чудово вдалось об’єднати американський народ та наших трансатлантичних союзників у солідарності з українським народом. Саме наша непорушна єдність і залізна відданість захисту демократії уможливили нашу рішучу відповідь: від надання важливої військової, економічної та гуманітарної допомоги до ізоляції Росії на світовій арені та запровадження санкцій, щоб підірвати її економіку.

К.Л.: Що б ви хотіли сказати українцям сьогодні?

Н.П.: Сполучені Штати та наші союзники залишаються повністю відданими боротьбі за демократію в Україні, - що насправді, є боротьбою за демократію у всьому світі.

18-го лютого, в рамках Мюнхенської безпекової конференції - 2023, Ненсі Пелосі виступить з промовою.

Голос Америки також підготував ряд ексклюзивних інтерв’ю із законодавцями американського Конгресу до перших роковин повномасштабного вторгнення РФ. Інтерв’ю будуть оприлюднені в етері Голосу Америки а також на нашому сайті та соцмережах.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG