Спеціальні потреби

Наглядачі закликають переглянути правила на ринку діамантів через війну Росії проти України


1109-каратовий діамант із Ботсвани, проданий на аукціоні Сотбіс у Лондоні в 2016 році. Фото зроблене 14 червня 2016 року. AP/Мет Данхем
1109-каратовий діамант із Ботсвани, проданий на аукціоні Сотбіс у Лондоні в 2016 році. Фото зроблене 14 червня 2016 року. AP/Мет Данхем

Міністр мінеральних ресурсів Ботсвани Лефоко Моагі заявив, що в місті Касане, Ботсвана, обговорюватимуть реформування промисловості діамантів. За його словами, на порядку денному - Кімберлійський процес – система, яка контролює продаж «конфліктних діамантів» (conflict diamonds, - ориг.) - тих діамантів, які використовуються для фінансування збройних груп і воєн.

Продовження торгівлі Росії на ринку діамантів перебуває під пильною увагою у всьому світі через побоювання, що дохід від діамантів може фінансувати російське вторгнення в Україну.

Втім, через особливості принципів, за якими працює ринок діамантів, російське питання може бути на порядку денному в Ботсвані тільки у випадку, якщо на це погодяться всі 85 країн-учасниць Кімберлійського процесу.

«Всі принципи, всі процедури потрібно буде переглянути, особливо для того, щоб створити правильний порядок денний реформ, реформувати ті аспекти, які роблять Кімберлійський процес перешкодою для досягнення цілей, які перед ним стоять. Усі питання конфліктних діамантів потрібно буде розкрити і розширити», - заявив Абу Бріма, член коаліції громадянського суспільства Кімберлійського процесу. Він наголосив, що Кімберлійський процес втрачає свою актуальність.

Абу Бріма також заявив, що процес прийняття консенсусних рішень, через який торгівля Росії на ринку діамантів не стоїть на порядку денному в Ботсвані, «не допомагає рухатись вперед». В коментарі "Голосу Америки" він наголошує: «Це потрібно змінити».

У понеділок, 20 червня, президент України Володимир Зеленський заявив про наміри розширити відносини країни з Африканським Союзом. Зокрема, в українському уряді створять посаду спеціального представника України у справах Африки.

Африканський Союз - регіональна міжнародна міжурядова організація, що об'єднує 53 держави. Чимало з цих країн багаті на корисні копалини: газ, нафту, золото, діаманти, кольорові метали.

У травні уряд Канади оголосив про введення додаткових санкцій проти російських олігархів і заборону імпорту та експорту певних товарів. Зокрема, Канада запровадила заборону на імпорт російських алкогольних напоїв, морепродуктів та непромислових діамантів.

Дивіться також: Експерти – про продовольчу кризу та потенційні варіанти, як розблокувати українські порти. Відео

XS
SM
MD
LG