Спеціальні потреби

У Нагасакі відзначили 71 річницю атомного бомбардування


У вівторок в японському місті Нагасакі було чутно дзвін: місто відзначило 71 річницю американського атомного бомбардування, яке фактично завершило Другу світову війну.

Тисячі людей мовчки стояли в міському Парку Миру, коли задзвонили дзвони. Це сталося о 11:02 ранку за місцевим часом (2:02 за Ґринвічем), тобто саме в той момент, коли вибухнула атомна бомба під кодовою назвою «Товстун» – через кілька миттєвостей після того, як американський бомбардувальник B-29 скинув її на місто. Більш 70000 людей загинули одразу; тисячі інших померли від променевої хвороби через місяці і навіть роки.

Серед присутніх були ті, хто пережив бомбардування 9 серпня 1945 року, а також представники понад 50 країн – у тому числі кількох ядерних держав.

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе назвав цю сумну річницю нагадуванням про те, як важливо тримати ядерну зброю під контролем по всьому світу.

«Як представник єдиної країни, яка постраждала від ядерної зброї під час війни, я хочу підкреслити всю важливість збереження і зміцнення політики нерозповсюдження ядерної зброї поряд з підтриманням програми трьох неядерних принципів», – сказав глава японського уряду.

Мер Нагасакі Томіхіса Тауе закликав світових лідерів назавжди покінчити з ядерною зброєю. Посилаючись на історичний візит президента Обами до Хіросіми у травні цього року, Тауе запросив лідерів держав відвідати Нагасакі, щоб самим побачити страшні наслідки атомного бомбардування. Обама став першим президентом США, який відвідав Хіросіму – місто, що стало жертвою ядерного нападу за три дні до Нагасакі.

Тауе закликав уряд Японії надати силу закону трьом давно декларованим країною неядерним принципам: не виробляти і не володіти ядерною зброєю і не ввозити її на територію Японії.

Через шість днів після нападу на Нагасакі імперський уряд Японії прийняв рішення капітулювати перед військами союзників.

Дивіться також: Ось чому Обама так і не приїхав до України - коментар експерта Atlantic Council

Ось чому Обама так і не приїхав до України - коментар експерта Atlantic Council. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:16 0:00

XS
SM
MD
LG