Спеціальні потреби

"Саудівська Аравія залишається нашим стратегічним партнером" - в Білому домі про рішення ОПЕК+, яке може допомогти РФ


Фото для ілюстрації: Офіс ОПЕК у Відні
Фото для ілюстрації: Офіс ОПЕК у Відні

Це не було одностороннім рішенням Садівської Аравії, а було рішенням ОПЕК+. Так координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі прокоментував рішення нафтового картелю зменшити пропозицію нафти на світовому ринку. Він додав, що США "не радили б це робити з огляду на непевність ринків, але, ми не маємо місця за столом".

В неділю організація ОПЕК+ оголосила про скорочення продажу нафти на світових ринках на мільйон барелів щодня з травня. На тлі цієї заяви, ф'ючерси на нафту в понеділок зросли в ціні.

Зростання ціни на нафту може допомогти Кремлю збільшити надходження, а для Саудівської Аравії - це загрожує зіпсувати відносини зі США, кажуть оглядачі. Найбільше скорочення пропозиції серед країн ОПЕК проведе Саудівська Аравія - 500 тисяч барелів на день з травня і до кінця року.

В Білому домі, однак, відповіли, що попри розбіжності в позиціях зі США, Саудівська Аравія, які і впродовж цих 80 років, залишається стратегічним партнером Сполучених Штатів. Кірбі зокрема наголосив на позиції Саудівської Аравії щодо війни Росії в Україні. Декілька тижнів тому Саудівська Аравія відправила делегацію високого рівня до Києва, надала гуманітарну та економічну допомогу Україні обсягом 4 мільйонів доларів, додав посадовець під час брифінгу в понеділок.

Минулого року країни ОПЕК+ домовились зменшити виробництво нафти на 2 мільйонів барелів на день. Це викликало різку реакцію США. Тоді в Білому домі звинуватили Саудівську Аравію в діях на користь Росії.

Теперішня ситуація відрізняється від минулорічної, каже Кірбі. Він зауважує, що ціни на нафту приблизно на 30 доларів нижчі за минулорічні, і минулого року, попри високі ціни, аналітики прогнозували їхнє подальше зростання, заявив Кірбі. "Все ж ринки непевні", - додав він про теперішню ситуацію.

Група семи та ЄС намагаються обмежити нафтові надходження Росії. Країни запровадили обмеження ціни на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. Однак, цього тижня Японія почала купувати російську нафту за ціною вище ніж 60 доларів за барель, повідомив WSJ. США погодились на таке виключення для Японії з огляду на необхідність для країни отримувати російські енергоресурси, йдеться в матеріалі.

Все ж надходження Росії від торгівлі енергоресурсами зменшуються, кажуть в Держдепі. США "чітко спілкуються з нашими партнерами в таких країнах, як Індія про подвійну мету коаліції «Групи семи», що запровадила цінове обмеження на нафту – це мінімізувати надходження Росії від експорту нафти та газу, ресурси, які вона використовує для війни проти України, а також утримати російські нафтопродукти на світовому ринку. Бо ми хочемо уникнути потужної дестабілізації ринку, який і так вже нестабільний", - сказав минулого місяця в інтерв'ю Голосу Америки помічник держсекретаря США з питань енергетики і колишній посол США в Україні Джеффрі Паєтт.

"Це обмеження ціни на нафту та нафтопродукти працює і це видно, наприклад, зі знижки, яку отримала Індія від звичайної ціни на нафту «брент». Ми дуже, дуже потужно працюємо, щоб ця війна, в усіх значеннях цього слова, для Володимира Путіна була лише стратегічною поразкою і щоб Росія ніколи не могла знову використовувати нафту та газ як зброю проти решти міжнародної спільноти", - наголосив посадовець.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG