Спеціальні потреби

Світові ціни на нафту похитнулись, на тлі новин із Саудівської Аравії, планів ЄС обмежити торгівлю нафтою РФ


Архівне фото: нафтовидобуток в Саудівській Аравії, червень 2021 року. (AP Photo/Amr Nabil)
Архівне фото: нафтовидобуток в Саудівській Аравії, червень 2021 року. (AP Photo/Amr Nabil)

Ціни на нафту почали підвищуватись після різкого падіння в понеділок, на тлі повідомлень, що Саудівська Аравія заперечила попередні публікації в медіа про буцімто плани країн ОПЕК збільшити щоденний видобуток нафти на 500 000 барелів.

Для того, щоб визначити наступні обсяги видобутку, ОПЕК планує зустрітись 4 грудня, пише видання OilPrice.

Засідання відбудеться за день до того, як вступає в силу обмеження ЄС на купівлю російської нафти морським шляхом, а також рішення "Групи семи" про цінову стелю для російської нафти. Останнє рішення заборонить надавати послуги з транспортування морських поставок російської нафти, якщо ціна на неї перевищуватиме певну межу. За задумом союзників, ці обмеження зменшать здатність Росії фінансувати війну проти України.

Навіть перед введенням обмежень на російську нафту з боку Європи, Росія вже втратила більше 90% ринку країн Північної Європи, повідомляє Bloomberg на основі даних з порту в Роттердамі.

Протягом місяця до 18 листопада, Росія переправила через цей порт - єдиний порт поза Середземним і Чорним морями, що приймає морські поставки російської нафти - до 95 000 барелів на день менше, ніж попередні дані в 1,2 млн барелів на день, повідомляє видання.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG