Спеціальні потреби

Надзвукові ракети – нова світова загроза - RAND


Надзвукові ракети, особливо надзвукові керовані ракети та надзвукові крилаті ракети – є новим класом загрози, тому що вони можуть і маневрувати і рухатись на швидкості більше 5000 кілометрів на годину, зазначає в своєму дослідженні американський аналітичний центр RAND.

Ці риси дозволяють ракетам пробивати більшість протиракетної оборони, вказує аналітичний центр.

Наразі, надзвукові ракети розробляють Сполучені Штати, Росія та Китай. Їх поширення за межі цих трьох країн може призвести до того, що інші країни скоротять час на відповідь і підвищать свою боєготовність до фактично автоматичного «запуску у відповідь на повідомлення». Поширення цих технологій дозволить іншим силам підвищити загрозу проти основних країн.

Ці технології зараз поширюються до Європи, Японії, Австралії та Індії. Інші країни також можуть почати дослідження в цій сфері, говорять аналітики.

Залишилось, можливо, менше десяти років, щоб обмежити можливе розповсюдження, попереджають науковці.

RAND рекомендує Сполученим Штатам, Росії та Китаю погодитись обмежити експорт цілісних надзвукових ракетних систем, чи основних компонентів.

"Міжнародна спільнота має встановити контроль над цією сферою", - заявляють дослідники.

Дивіться також: Відтепер вибори в усіх країнах – російські вибори? Усвідомлення реальності загрози – перший крок для протистояння

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG