Спеціальні потреби

Виступаючи після Трампа, Цзіньпін проголосив невідворотність глобалізації


Лідери США та Китаю виголосили протилежне бачення напрямку розвитку торгівлі в Азії під час своїх промов у п’ятницю перед бізнес-лідерами регіону, повідомляє «Голос Америки».

Трамп наголосив, що він готовий укласти двосторонні угоди з торгівлі з будь-якою країною Індо-Тихоокеанського регіону, однак відкинув можливість багатосторонніх угод, таких як Тихоокеанське партнерство, де беруть участь 12 країн, і з якої США вийшли у перші ж дні роботи нової адміністрації.

"Я укладу двосторонні угоди з торгівлі з будь-якою країною Індо-Тихоокеанського регіону, яка схоче бути нашим партнером і яка дотримуватиметься принципів справедливої та еквівалентної торгівлі, - зазначив Трамп, наголосивши, - ми не будемо далі укладати великі угоди, які зв’язують нам руки, обмежують суверенітет і практично унеможливлюють забезпечення їх виконання".

В той час як США "зменшували бар’єри для виходу на ринки, інші країни не відкривали свої ринки".

На відміну від Трампа, президент Китаю Сі Цзіньпін підтримав регіональні торгові союзи, зокрема, Азійсько-Тихоокеанську зону вільної торгівлі (FTAAP). Він назвав глобалізацію незворотньою, однак, зазначив, що світ має працювати над тим, щоб вона стала більш збалансованою та всеохоплюючою.

Під час двосторонніх зустрічей з Сі Цзіньпином, які пройшли напередодні саміту у В'єтнамі, Трамп більш помірно відгукнувся з питань двосторонньої торгівлі, в порівнянні до своїх більш ранніх заяв і наголосив, що він "дуже тепло" ставиться до Сі.

Трамп відзначив необхідність змінити політику адміністрації. "Сумно, що попередні адміністрації дозволили цій проблемі зайти так далеко.., однак, ми досягнемо більшої справедливості і це буде чудово для обох нас", - наголосив президент США.

На думку лідера Китаю, відносини Пекіна та Вашингтона "зараз знаходяться на новій стартовій лінії". Він наголосив на прагненні Китаю посилити співпрацю з США ядерних питань Корейського півострова.

Дивіться також: Вчитись у Києва порадив Facebook та Twitter екс-посадовець Пентагону

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG