Спеціальні потреби

МВФ оприлюднив завдання для України, узгоджені в рамках програми на 2019 рік


Програма кредитування України МВФ "Stand By" обсягом 3,9 мільярда доларів дозволить Україні забезпечити потреби у фінансуванні, йдеться у документах програми Stand By для України, оприлюднених МВФ на своєму сайті 8 січня.

Так, МВФ планує надати Україні 2,5 мільярда доларів в рамках програми в 2019 році. Ще 1 мільярд доларів Україна може залучити під гарантії Світового банку, і 600 мільйонів має надійти від ЄС в рамках програм макрофінансової допомоги.

В МВФ відзначили, що Україна змогла поновити макрофінансову стабільність та зростання після кризи 2014-2015 років. Однак, серед проблемних питань, які не дозволяють економіці розвиватись достатньо швидко - низький рівень інвестицій, зокрема, прямих іноземних інвестицій, обумовлений складним бізнес кліматом, відплив робочої сили за кордон через достатньо повільне економічне зростання та інші.

Можлива ескалація конфлікту на сході України, а також тиск популістів на політичні рішення напередодні виборів становлять основні ризики для втілення програми, на думку МВФ.

В рамках програми, уряд України та МВФ узгодили низку структурних маяків, які має виконати Україна. Серед них:


1. Підвищення тарифів на тепло з 1 січня 2019 року для решти компаній теплопостачання, щоб охопити 95% централізованого теплопостачання

2. Затвердження НБУ вимог стосовно кредитування зв'язаним особам

3. Затвердження парламентом законопроекту 2413а стосовно нагляду за фінансовими посередниками (кінець березня 2019)

4. Публікація першого звіту стосовно повернення активів державних банків (кінець березня 2019)

5. Консолідація центральних та регіональних підрозділів Державної фіскальної служби в окремі установи (кінець квітня)

6. Після висунення кандидатур Вищою радою юстиції, щонайменше 35 суддів з питань боротьби з корупцією з бездоганною репутацією і відповідними професійними навичками буде призначено до Вищого антикорупційного суду, відповідно до закону 2018/2447 та правилами, що гарантують об'єктивність та прозорість процесу (кінець квітня).

7. НБУ вживатиме заходи проти банків, які не виконають вимоги стосовно капіталу (кінець червня)

8. Завершення зовнішнього аудиту НАБУ, проведеного групою авторитетних експертів з міжнародним досвідом, обраних у відповідності до вимог закону про НАБУ (#1698-VII)

Україна віддана втіленню реформ передбачених програмою, запевнив заступник виконавчого директора МВФ від України Владислав Рашкован у відповідній заяві.

Він високо оцінив міжнародну підтримку у відновленні економіки України.

"З часу глибокої економічної кризи 2014-2015, з потужною підтримкою міжнародної спільноти, Україна змогла відновити економічну та фінансову стабільність і досягти зростання, врегулювавши основні макроекономічні дисбаланси і просуваючи структурні реформи", - наголосив Рашкован.

Дивіться також: Найбільша в світі виставка споживчої електроніки відкрилась у Лас-Вегасі.

Найбільша в світі виставка споживчої електроніки відкрилась у Лас-Вегасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG