Спеціальні потреби

В МВФ побачили прискорення росту цін в Україні


"Інфляція, яку підштовхнуло зокрема збільшення мінімальних зарплат в Україні на початку року, значно прискорюється", - заявив директор Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Альфред Кеммер, відповідаючи на питання кореспондентки Української служби "Голосу Америки" під час прес-конференції в середу.

Він назвав "абсолютно правильними" дії Національного банку зі стримування зростання цін. "Він [Нацбанк] почав впроваджувати більш жорстку монетарну політику, і ми вважаємо, що жорстка монетарна політика має тривати, щоб забезпечити контроль над інфляційними очікуваннями а також стримувати вторинний вплив цінових шоків початку року", - сказав Креммер під час прес-конференції, присвяченій публікації МВФ Огляду економіки Європейського регіону.

Огляд, опублікований МВФ в середу, передбачає, що інфляція цього року в Україні сягне 9,5%. Раніше, в квітневому прогнозі, МВФ оцінював цьогорічну інфляцію в Україні на рівні 7,5%. Зростання цін уповільниться до 7,1% наступного року і до 5,8% в 2023, прогнозують у Фонді.

Україна добре відреагувала на економічну кризу спричинену пандемією
Альфред Кеммер

Загалом, відзначив Кеммер, Україна добре відреагувала на економічну кризу спричинену пандемією.

"Підтримка включала бюджетні аспекти а також монетарну політику. Також криза 2020 року була неглибокою в Україні, порівняно з іншими країнами регіону".

Огляд економіки Європейського регіону передбачає, що зростання розвинутих країн Європи становитиме 5,2%, а європейські економіки, що розвиваються, зростуть на 6% цього року. Наступного року зростання розвинутих європейських країн становитиме 4,4%, а економік, що розвиваються - 3,6%.

Найбільшими ризиками для зростання, на думку авторів огляду, є загроза виникнення нових штамів коронавірусу, зриви в системі постачання та високі ціни на енергоресурси.

Для того, щоб забезпечити зростання, в МВФ закликали країни, особливо з економіками, що розвиваються, нарощувати вакцинацію. Також в МВФ закликали до консолідації міжнародних зусиль із доступу до вакцинацій.

В своєму прогнозі, оприлюдненому в жовтні Міжнародний валютний фонд погіршив оцінку зростання економіки України до 3,5%, що менше ніж 4%, які містились в квітневому прогнозі. Однак, прогноз зростання економіки України на наступний рік дещо кращий - 3,6%, порівняно з даними квітневого пронозу у 3,4%.

Дивіться також: Президентка ЄБРР: щоб не втратити експортні позиції в Європі, Україна має йти шляхом зелених технологій

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Веб-редакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG