Актуально
- Голос Америки
Ілон Маск втратив понад $180 млрд і побив рекорд Гіннеса

Один із найбагатших людей світу Ілон Маск втратив від 180 до 200 мільярдів доларів через падіння акцій Tesla і побив рекорд Книги Гіннеса як людина, яка зазнала найбільших персональних фінансових втрат.
Як повідомляє Книга рекордів Гіннеса, статки Маска сягнули піку у 320 мільярдів доларів у листопаді 2021, а зараз впали до приблизно до 138 мільярдів. Тим не менш, за даними Forbes, Маск залишається другою найбагатшою людиною у світі після Бернара Арно, генерального директора конгломерату предметів розкоші LVMH.
Попри на те, що Tesla встановила нові рекорди продажів у 2022 році й збільшила постачання електроавтомобілів на 40% порівняно з попереднім роком, акції втратили 65% своєї вартості у 2022 році через успіхи конкурентів, пише NPR.
"Довгострокові фундаментальні показники надзвичайно сильні. Короткострокове ринкове божевілля непередбачуване", – написав Маск у Twitter після закриття фондового ринку 30 грудня 2022 року.
Відповідно до Книги Гіннеса, попередній рекорд найбільшої одноосібної фінансової втрати становив 58,6 мільярда доларів, встановлений японським інвестором у технологічні галузі Масайосі Соном у 2000 році після краху "бульбашки доткомів" - злету й падінню акцій інтернет-компаній.
Чистий капітал мільярдерів набагато мінливіший, ніж чистий капітал тих, хто отримує середній дохід, пояснюється на сайті Гіннеса. Це зумовлено тим, що основна частка статків мільярдера зазвичай складається з акцій та інвестицій. Оскільки ринкова оцінка цих інвестицій коливається, змінюється і явне багатство їхнього власника. Там також нагадали, що Маск не був першим засновником Tesla, а він став першим інвестором і пізніше виконавчим директором.
Раніше Голос Америки повідомляв, що на початку жовтня Маск у Twitter написав, що для досягнення миру Україна має залишитися нейтральною, а Росії треба віддати Крим. Після критики та реакції президента Володимира Зеленського Маск заявив, що і далі підтримує Україну, але виступає проти "масштабної ескалації" у війні Росії проти України.
У лютому Ілон Маск безкоштовно надав Україні термінали Starlink для потреб українських військових. У вересні компанія Маска SpaceX заявила, що не може продовжити фінансування роботи терміналів і звернулася до оборонного відомства США з проханням узяти на себе ці витрати. Невдовзі після цього власник SpaceX Ілон Маск сказав, що Starlink продовжать роботу в Україні незалежно від того, чи Пентагон платитиме за це.
Водночас американські медіа повідомляли, що за термінали й користування супутниками Starlink в Україні платять й американські урядові структури, а також самі українці.
Всі новини дня
- Голос Америки
Слідча комісія ООН продовжує знаходити численні докази воєнних злочинів, скоєних Кремлем. Відео
У новому звіті слідча комісія ООН з розслідування порушень в Україні зосередила увагу на порушеннях у тих районах Херсонської та Запорізької областей, які довгий час перебували під російською окупацією.
- Голос Америки
Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
Володимир Зеленський підтвердив, що перша партія танків Abrams вже прибула до України. Про те, що танки надійдуть цього тижня оголошував президент США Джо Байден під час зустрічі з Зеленським у Вашингтоні.
Буданов про атаку на штаб Чорноморського флоту РФ. Відео
В українському командуванні заявили, що внаслідок атаки на штаб Чорноморського флоту Росії у Севастополі загинув командувач Чорноморським флотом адмірал Віктор Соколов. Крім цього, загинули 34 російських офіцерів, ще 105 військових поранено.
- Голос Америки
Шатдаун у США може вплинути на темпи постачання зброї Україні - Держдеп

Часткова зупинка роботи уряду США, так званий "шатдаун", може позначитися на швидкості постачання озброєння партнерам Сполучених Штатів. Про це на брифінгу в понеділок, 25 вересня, заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер.
Водночас Міллер наголосив, що США мають змогу продовжувати постачати зброю союзникам у разі шатдауну, і такі випадки вже траплялися в минулому.
"Але, звичайно, коли є люди в Державному департаменті, міністерстві оборони та інших відділах уряду, які не можуть прийти на роботу, очевидно, це може вплинути на темпи постачанн. Не йдеться про якусь окрему країну, але загалом це може вплинути на темпи доставки зброї, тож це викликає занепокоєння. Ви можете бути впевнені, що наші супротивники будуть спостерігати. Тож це одна з причин, чому ми вважаємо, що Конгрес має вжити заходів, аби зберегти фінансування уряду," - сказав Міллер.
На уточнення журналістів щодо того, чи може ймовірний шатдаун позначитися на постачанні зброї саме Україні, речник Держдепу наголосив, що "така ж відповідь стосується й України".
"Ми можемо продовжувати надавати допомогу, військову допомогу, безпекову допомогу в разі шатдауну. Але коли у вас є кілька людей, яким заборонено приходити на роботу, це може вплинути на швидкість постачання. Ось чому ми вважаємо, що припинення роботи буде настільки тривожним, і ось чому ми закликаємо Конгрес профінансувати уряд", - уточнив Міллер.
Проголосувати за бюджетні питання і не допустити "шатдауну" Конгрес закликали і в Білому домі.
"Цього тижня хаос республіканців у Палатів представників продовжує вести нас до глибокого шатдауну, спричиненого республіканцями. Ми заявляємо, що шатдаун зашкодить економіці та нашій національній безпеці. І ми будемо вважати республіканців у Палаті представників відповідальними, ми будемо вважати їх відповідальними за необачні скорочення," - сказала на брифінгу 25 вересня речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.
"Шатдаун" у США може настати з 1 жовтня в разі, якщо Конгрес не ухвалить бюджетні питання на наступний фінансовий рік до 30 вересня. Втім цього можна буде уникнути, ухваливши бюджетну резолюцію, яка дозволить профінансувати урядові видатки, поки законодавці не приймуть закон про бюджет.
- Голос Америки
Черговий масований повітряний удар Росії по Одесі пошкодив порт, зернову інфраструктуру, готель

Росія знову знищує цивільні об'єкти – готелі, зерносховища та іншу інфраструктуру – у своїй цинічній спробі зруйнувати чорноморські порти, які допомагають годувати світБріджит Брінк
В результаті масованого повітряного удару Росії по Одесі вночі 25 вересня загинуло двоє людей, а також було пошкоджено портову і зернову інфраструктуру та зруйновано морський вокзал і готель. Це був найбільший повітряний напад Росії на Одесу, відколи Україна почала використовувати новий гуманітарний коридор для транспортування зерна Чорним морем.
За повідомленнями українського командування Сил оборони Півдня, росіяни випустили по Одесі 19 безпілотників “Шахед”, 12 ракет типу “Калібр” та 2 надзвукові ракети типу “Онікс”. Попри те, що всі безпілотники та 11 “Калібрів” було збито силами оборони, решта ракет спричинила значні руйнування.
Наталія Гуменюк, речник південного військового командування України, заявила, що Росія, очевидно, "намагається перевірити щільність протиповітряної оборони".
“Вони розуміють, що портова інфраструктура є пріоритетною для нашого регіону, і що вона надійно захищена. Але тому атака, яка сталася сьогодні вночі, була як масовою, так і комбінованою”, - цитує Гуменюк агентство AFP.
Своєю чергою посолка США в Україні Бріджит Брінк написала на своїй сторінці у мережі X: “Одеса, об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вчора ввечері зазнала чергових ракетних та безпілотних атак з боку Росії, в результаті яких загинуло двоє людей і багатьох було поранено. Росія знову знищує цивільні об'єкти – готелі, зерносховища та іншу інфраструктуру – у своїй цинічній спробі зруйнувати чорноморські порти, які допомагають годувати світ”.
Атака 25 вересня відбулася на тлі того, що Україна випробовує новий гуманітарний коридор повз береги України, Румунії та Болгарії на шляху до Босфору для транспортування свого збіжжя Чорним морем.
Минулого тижня коридором було успішно відправлено торгове судно з вантажем зерна. Також, як повідомляв Голос Америки, за кілька днів до цього балкери "Resilient Africa" і "Aroyat" стали першими кораблями, які використали тимчасовий коридор для входу в українські порти Чорного моря від часу виходу Росії з Чорноморської зернової угоди у липні цього року.
В матеріалі використані джерела AFP.
Форум