Спеціальні потреби

Несподівана корова: Чим американців заманюють до музеїв


Несподівана корова: Чим заманюють до музеїв
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Несподівана корова: Чим заманюють до музеїв

Музеї природознавства традиційно пропонують своїм відвідувачам виставки, організовані за схемою, вигаданою ще у XIX сторіччі. Музей у Лос-Анджелесі вирішив відійти від архаїчної моделі. Тут не просто показують скелети динозаврів чи опудала тварин, а демонструють, як природа впливає на людину, а людина на природу. Оскільки Лос-Анджелес асоціюється з Голлівудом, то частина виставки у природознавчому музеї, присвячена кіноіндустрії. Експозиція дає нагоду відвідувачам не просто ознайомитись з природою, а відчути своє місце в ній.

30 мільйонів на дутому склі
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00
Direct link
Це місце, де черепахи, щури і змії мирно співіснують, а про звичайну корову можна дізнатися несподівані факти. Говорить відвідувач музею Тім Вотерс:

«Я не очікував побачити такого у музеї».

Тім Вотерс також не очікував побачити у природничому музеї автомашину, виробництва 1912 року; чи костюм зірки німого кіно Чарлі Чапліна. Однак ці та інші речі є частиною виставки «Становлення Лос-Анджелеса», що розповідає про історію міста з дещо незвичної точки зору.

Візьмемо, наприклад, експонат корови. Виявляється саме завдяки цій великій рогатій худобі, а точніше її посліду, у Лос-Анджелесі з’явилися нові види трав, завезені разом з коровами з-за кодону, – каже куратор виставки Джонатан Джилет:

Комп'ютерні ігри потрапили у відомий музей
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00
Direct link
«У рамках нашої місії ми намагаємося розтлумачити нашу культурну історію. Ми показуємо, як довкілля впливає на людей. І навпаки, як люди впливають на довкілля».

Історія Лос-Анджелеса тісно пов’язана з кіноіндустрією, підкреслює Джилет, і розповідати про місто неможливо без згадки про Голлівуд:

«Голлівуд неймовірно близько до багатьох інших природніх середовищ, які можна знайти й в інших куточках світу».

Як розповідає куратор природничого музею Крістін Фредрік, у додаток до голлівудських артефактів, виставка фокусується на рослинному і тваринному світах:

«У тріщинах тротуарів чи димарях будівель Лос-Анджелеса вирує неймовірне життя. І чимало цих видів, які ми досліджуємо, знаходять можливість жити в місті точнісінько як і ми знаходимо спосіб жити в місті».

Організатори виставки кажуть, що намагалися відійти від традиційного уявлення про природничий музей. Розповідає Крістін Фредрік:

Динозаври нікуди з музею не подінуться, розмірковують організатори виставки, просто їм доведеться розділити простір із сучасними і живими експонатами.
«Традиційно, музей природничої історії роблять за моделлю XIX століття. У ті часи мертві речі клали на полиці у шафи, а люди ходили і розглядали їх у темних коридорах».

За словами Крістін, музеї природничої історії тепер реорганізуються, зосереджуючись більше на таких темах, як захист довкілля і вплив людської діяльності на навколишнє середовище.

Відвідувачам,таким як Тім Вотерс, подобається такий підхід:

«Такі виставки розповідають про нашу історію і дозволяють зазирнути не лише у стародавню історію, але й побачити наше місце в історії так, як ми творимо цю історію».

Виставка Чемберлейна - мистецтво чи металобрухт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00
Direct link
Щоправда деяким молодшим відвідувачам більше до вподоби традиційні експонати. Говорить Ваят Вотерс:

«Я думаю, що експозиція динозаврів цікавіша від цієї виставки».

Динозаври нікуди з музею не подінуться, розмірковують організатори виставки, просто їм доведеться розділити простір із сучасними і живими експонатами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG