Спеціальні потреби

У США відзначають День матері


У неділю в США і деяких інших країнах світу відзначається День матері.

Для багатьох це свято є приводом відзначити та віддати належне тій роботі, яку виконують жінки.

Традиційно в цей день члени сім'ї дарують матерям квіти і влаштовують пишну святкову вечерю.

Президент США Барак Обама в своєму щотижневому зверненні згадав свою дружину Мішель Обаму та подякував їй за те, «як чудово вона робить найважливішу роботу - роботу матері».

День матері був оголошений Конгресом США національним святом в 1914 році. Нагадавши про це, Обама закликав американських законодавців зробити суттєві кроки, спрямовані на полегшення становища жінок, починаючи з декількох ініціатив його адміністрації.

«Якщо Конгрес може встановити свято, то, звичайно ж, вони можуть підтримати його рішеннями, які додадуть йому значення, - сказав Обама. - Йдеться, зокрема, про оплачувану відпустку у зв'язку з народженням дитини для матерів і батьків, гарне медичне обслуговування, доступні можливості з догляду за дітьми, гнучкі умови праці, рівна оплата і гідна мінімальна зарплата. Практично в усіх речах ми просимо наших мам робити більше інших. Зробити так, щоб з ними поводилися справедливо - це найменше, що ми можемо зробити».

У 1908 році американка Анна Джарвіс розпочала кампанію за встановлення свята Дня матері, як можливості віддати данину поваги тим жертвам, які приносять матері заради своїх дітей.

Джарвіс представляла День матері, як особисте свято, яке матері відзначали б в колі сім'ї. Однак незабаром після того, як він набув офіційного статусу, продавці квітів, виробники листівок і інші торговці поспішили отримати вигоду з його популярності.

Джарвіс була настільки роздратована комерціалізацією свята, що відхрестилася від свята перед своєю смертю в 1948 році. Вона навіть домагалася від влади США його скасування.

Однак День матері зберігся і відзначається в США донині. Це один з найпопулярніших свят і один з найбільших - за витратами споживачів.

Дивіться також: Риторика Трампа віддзеркалює реальні страхи робітників у США? Відео

Риторика Трампа віддзеркалює реальні страхи робітників у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG