Спеціальні потреби

У влади немає інших аргументів для розмови, крім ультиматуму зброї – Москаль


Київ – Міліція залякує громадян, оскільки влада вже не має інших аргументів. Так в опозиції реагують на заяву очільника столичної міліції про те, що працівники міліції могли застосовувати зброю проти учасників мітингу під Києво-Святошинським судом та Святошинським райвідділком міліції в ніч на 11 січня цього року. Експерти зауважують, що така заява може бути спробою виправдати застосування зброї у майбутньому.

Працівники міліції, які охороняли засуджених, мали законні підстави для застосування зброї, коли мітингувальники намагалися зупинити автомобіль конвою. Про це, коментуючи події в ніч на 11 січня під Києво-Святошинським судом та Святошинським райвідділком міліції, заявив тимчасовий виконувач обов’язків начальника управління МВС у Києві Валерій Мазан.

Співробітники конвойної служби були озброєні, мали повне право застосовувати вогнепальну табельну зброю
Валерій Мазан
«Коли співробітники конвойної служби намагалися спец автомобілем намагалися вивезти з двору суду трьох засуджених, учасники акції хотіли заблокувати виїзд ,а також намагалися захопити спец автомобіль, у якому були засуджені. Співробітники конвойної служби були озброєні, мали повне право застосовувати вогнепальну табельну зброю, оскільки була спроба захоплення автомобіля. При цьому співробітники «Беркуту» створили живий коридор, щоб був здійснений безперешкодний проїзд автомобіля, в якому перебували засуджені вже громадяни», – зауважвив Мазан.

До розстрілу готові – Москаль

Така заява є свідченням непрофесійності та безвідповідальності міліцеського генералітету, відзначає у коментарі Радіо Свобода депутат від «Батьківщини» Геннадій Москаль. Замість того, щоб погрожувати мирним громадянам наступного дня після сутички, Валерій Мазан, як керівник столичної міліції, а також представники вищого керівництва міністерства внутрішніх справ мали бути на місці подій, коли вони відбувалися, і владнати конфлікт, вважає Москаль.

Основна задача міліції – попередження, а не стріляти у повітря по горобцях. Залякування відбувається
Геннадій Москаль
«Сісти, поговорити і мирно розійтися, а не робити заяви! Взяти побити попереднього міністра внутрішніх справ! Ще каже пан Мазан, що треба було його ще й застрелити? Я так зрозумів. Основна задача міліції – попередження, а не стріляти у повітря по горобцях. Залякування відбувається! Ну, стріляйте, будемо чекати, якщо вже немає інших аргументів для розмови з людьми, крім ультиматуму зброї. До розстрілу готові!», – наголошує Москаль.

Влада відчуває, що вона програє – Палій

Вимахування зброєю піднімає бойовий дух міліцейських генералів, але не знімає напруження, зауважує у розмові з Радіо Свобода політолог Олександр Палій. За його словами, розпочати діалог з активістами акцій протесту – це єдина реакція влади на ситуацію в країні, яку можна було б вважати адекватною.

Влада відчуває, що вона у цих ситуаціях програє. Є роздратування велике у силових структурах
Олександр Палій
«Влада відчуває, що вона у цих ситуаціях програє. Є роздратування велике у силових структурах тим, що вони пішли, як їм здається, на приниження – показали свої обличчя суспільству. Тому їм потрібні якісь войовничі заяви. Можливо, з прицілом на майбутнє. Щоб, так би мовити, легітимізувати застосування сили. Вже влада бачить, що впоратися кийками дедалі важче буде», – зазначає Палій.

10 січня Києво-Святошинський суд засудив так званих «васильківських терористів» Володимира Шпару, Ігоря Мосійчука та Сергія Бевза до 6 років ув’язнення. Їх визнано винними у намірі підірвати пам'ятник Володимиру Леніну у Борисполі під час святкування Дня Незалежності в 2011 році, підготовці теракту та незаконному поводженні зі зброєю й вибуховими речовинами, а також у закликах до повалення конституційного ладу.

Мітингувальники заблокували будівлю суду. Після цього сталася сутичка з «Беркутом» внаслідок якої було госпіталізовано 5 активістів. Зокрема, травм зазнав екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG