Спеціальні потреби

"Понаїхали". Росіяни роздратовані напливом заробітчан


Росіяни роздратовані напливом заробітчан
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Росіяни роздратовані напливом заробітчан

Звісно, мечеті необхідні. Мечеті необхідні у кожному мікрорайоні.
Нині у Москві проживає близько двох мільйонів мусульман, більше аніж в будь-якому іншому європейському місті.

В день свята Курбан-байрам десятки тисяч мусульман розгорнули свої молитовні килимки на московських вулицях. Торік їм довелося молитися просто неба. Московська соборна мечеть перебуває наразі на реконструкції. Ця мечеть тільки одна із чотирьох у Москві.

Абдул Барі Султанов – російський мусульманин із Татарстану. Він хотів би, щоб в Москві було більше мечетей:

Дозвіл ненавидіти?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
«Звісно, мечеті необхідні. Мечеті необхідні у кожному мікрорайоні. Так само, як мусульманські школи, імами – щоб люди могли морально підготуватись до зустрічі з Богом.

У той час як Російська православна церква будує двісті нових храмів у Москві, проекти нових мечетей не отримують дозволу на будівництво.

Російський активіст-мусульманин Гейдар Джемал переконаний, що Кремль свідомо блокує будівництво нових мечетей у столиці Росії. Він каже:

«Вони ведуть політику утискання, прямого утискання. Вони не розуміють, що тим самим створюють собі проблеми значно серйозніші, аніж ті, з якими намагаються дати собі раду зараз».

Путін - рік наступу на опозицію
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00
Мер Москви Сергій Соб’янін заявляє, що нових мечетей у Москві не будуватиметься. Він говорить, що мусульмани, які моляться у свята на вулицях – це здебільшого заробітчани з Центральної Азії, які рано чи пізно повернуться додому.

У нещодавньому інтерв’ю радіостанції «Ехо Москви» Сергій Соб’янін заявив, що тільки 10% серед них є постійними жителями Москви. А будувати мечеті для кожного тимчасового мешканця, на його думку, є «занадто».

Соб’янін, який у вересні за сприяння Кремля виграв мерські вибори, добре знає, яке негативне ставлення до мусульман мають багато його виборців. У неділю слов’янські жителі спального району Бірюльово вчинили безчинство проти представників Центральної Азії та Кавказу. Акція пройшла під гаслом: «Росія вперед!»

Поштовхом до таких дій стало вбивство російського юнака. Підозрюваний у вбивстві Орхан Зейналов – виходець із Азербайджану.

Москва повинна залишатися слов’янською. Потрібно знайти якийсь баланс. Притік мігрантів погано впливає на наше життя.
Ізольда Кукушина
Аналітики називають антиімігрантський мітинг в Бірюльові – звичайнісіньким погромом. Після нього, поліція арештувала не мародерів, які розтрощили торговий центр та овочебазу, а дві тисячі мігрантів. Політики закликають заборонити продаж квартир іноземцям та ввести візові обмеження для мігрантів із мусульманських країн – колишніх республік СРСР.

Після розпаду Радянського Союзу Ізольда Кукушина переїхала до Москви з України. У день свята Курбан-байрам вона спостерігала, як сотні мусульман ішли у соборну мечеть, повз православну церкву. Вона каже, що хвилюється за майбутнє Москви, яка може стати ворожою до християн:

Мусульмани у США святкують Різдво
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00
Direct link
«Стане мусульманською, ось цього я боюсь. Повірте, я люблю їх, але Москва повинна залишатися слов’янською. Потрібно знайти якийсь баланс. Притік мігрантів погано впливає на наше життя».

За даними ООН, Росія займає зараз друге місце після США за об’ємом імміграційних потоків. Понад половина росіян зізнаються, що неприязно ставляться до приїжджих, і найгіршої думки вони про іммігрантів з Кавказу та Центральної Азії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG