Спеціальні потреби

На американському ринку нерухомості помічається пожвавлення


Минулого місяця продаж нерухомості у США зріс на сім з половиною відсотків. Окрім цих втішних показників для представників ринку нерухомості, є й добрі новини для покупців. Із збільшенням продажів – відсоткова ставка на іпотечний кредит зменшується. У ці дні американці мають змогу отримати позичку на 30 років під менше, ніж 5 відсотків. І це всупереч прогнозам експертів про зростання відсотків.
Чим це зумовлено?

До різкого зменшення відсоткової ставки на іпотечні кредити у США призвела фінансова криза в Європі. Закордонні інвестори почали купувати американські державні облігації, ціни на які впливають на відсоткові ставки на кредити.

Говорить економіст Діана Свонк:

«Коли зменшуються відсотки на державні облігації, зменшуються відсоткові ставки на іпотечні кредити».

Американські експерти прогнозували збільшення відсоткової ставки на кредити, оскільки урядова програма, яка пожвавила продаж нерухомості – закінчилася. Однак, тепер є шанс, що американський ринок не зазнає чергового сповільнення, завдяки купівлі облігацій іноземними інвесторами.

Діана Свонк продовжує:

«Отримати кредит на нерухомість не стане легше, але для тих, кому нададуть кредити, відсоткова ставка тепер буде значно нижчою, аніж кілька тижнів тому».

Навіть незначне зниження ставки суттєво впливає на кредит. Так, якщо людина купує будинок за 400 тисяч доларів і бере кредит терміном на 30 років, падіння ставки лише на один відсоток, означає економію у 200 доларів щомісяця. Або ж майже 65 тисяч доларів протягом 30 років.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG