Спеціальні потреби

ЄС та МВФ теж винні в розвороті до Росії - Морґан Вільямс


ЄС та МВФ теж винні в розвороті до Росії - Вільямс
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

ЄС та МВФ теж винні в розвороті до Росії - Вільямс

Американські підприємці, які інвестували в Україну, стурбовані розвитком ситуації. За словами президента Американсько-української бізнес-ради, зрив підписання Угоди про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС призвів до призупинення процесу багатомільйонних інвестицій в Україну.

Вважаючи рішення українського уряду помилковим, і навіть фатальним, Морґан Вільямс водночас вважає, що ЄС та МВФ, не запропонувавши Україні реального фінансового пакету, також приклались до того, що український уряд розвернувся до Росії:

«Ми знаємо про декілька проектів на сотні мільярдів доларів, які були готові втілитись, якби Угоду про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС було підписано. Рішення українського уряду було сюрпризом для них та зривом планів про великі інвестиції в Україну.

Бізнес-громада була шокована рішенням українського уряду і дуже стурбована тим, що відбувається в Україні останнім часом, стурбована перспективами економічної стабільності України. Стурбована, що уряд не вибрав більш прозорого, збалансованого підходу у відносинах з міжнародною спільнотою для вирішення економічних проблем і повернувся до одного донора, чи точніше кредитора, Росії, аби тимчасово вирішити економічні проблеми».
Введення санкцій чи серйозний фінансовий пакет з боку Заходу міг би зрушити ситуацію в позитивному напрямку
Морґан Вільямс


За словами Морґана Вільямса, більшість інвесторів відклали свої плани інвестувати в Україну. Водночас він зазначає, що бізнес-громада хотіла б, щоб Сполучені Штати та Європейський Союз приготували серйозний план економічної допомоги Україні:

"Наскільки я знаю, український уряд був надзвичайно близький до підписання угоди з ЄС. Але ні Міжнародний валютний фонд, ні ЄС не запропонували реального фінансового пакету допомоги. Україна була цим надзвичайно стурбована. Гроші потрібні були терміново".

Білий дім розповів, чому у США вигідно інвестувати
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00
"Я знаю, що лист від МВФ напередодні про небажання спрощувати умови надання кредиту був шоком для українського уряду, була певна паніка останні декілька днів напередодні Вільнюсу щодо фінансової сторони угоди з ЄС. Бізнес-громада переконана що відсутність серйозного фінансового пакету з боку Заходу була останнім цвяхом у домовину угоди з ЄС".

Сьогодні, за словами Морґана Вільямса, бізнес-громада зацікавлена в більш серйозних підходах Заходу до ситуації в Україні. За його словами, введення санкцій чи серйозний фінансовий пакет з боку Заходу міг би зрушити ситуацію в позитивному напрямку.

Важливе одне, західні уряди справді мають зрозуміти, що Україна не може самостійно впоратись з тиском Росії, а українцям важко самостійно втримати свою країну від скочування до диктатури і перетворення країни на сателіт Росії.


Підприємцям в Україні стало легше, але не як у Білорусі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG