Спеціальні потреби

В світі скинулись грошима на побудову нового «Укриття»


Міжнародні учасники донорської конференції разом з президентом Януковичем
Міжнародні учасники донорської конференції разом з президентом Януковичем

Президенти п’яти держав, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, а також 35 іноземних делегацій взяли участь у чорнобильських заходах у Києві.

Першочерговою стала донорська конференція зі збору коштів на фінансування Чорнобильських проектів і, зокрема, задля будівництва нового безпечного саркофагу «Укриття» над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

За словами президента України Віктора Януковича, було зібрано 550 мільйонів євро.

«Спільними з нашими міжнародними партнерами зусиллями нам вдалося зібрати сьогодні – і ми вважаємо цю цифру попередньою – 550 мільйонів євро на реалізацію чорнобильських проектів. Україна також зробила свій внесок – 29 мільйонів євро», – заявив Віктор Янукович.

До конференції глава держави казав про те, що Україні бракує біля 740 млн. євро для завершення чорнобильських проектів.

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу під час Київського саміту з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії висловив сподівання, що зібрані на донорській конференції кошти дозволять досягнути глобальних цілей, озвучених на конференції.

«Щодо Євросоюзу – ми пишаємось своїм внеском у цей процес», – сказав президент Єврокомісії. «Це чіткий прояв нашої солідарності з українськими друзями», – додав Жозе Мануель Баррозу.

«Наша планета – це спільний дім, а тому відповідальність за створення безпечних умов життєдіяльності у ньому мають нести усі держави», – заявив Віктор Янукович під час саміту. Також глава держави наголосив, що відмова від ядерної енергії стане гальмуванням науково-технічного прогресу.

«І, будемо відверті, це просто беззмістовні та відірвані від реальності мрії», – сказав президент.

За результатами київського саміту планують ухвалити Декларацію глав держав та урядів зустрічі високого рівня. Про це повідомив речник МЗС України Олександр Дикусаров.

«Проект підсумкового документа київського саміту містить положення щодо співпраці сторін у сфері ядерної безпеки з метою виключення можливості повторення техногенних аварій планетарного масштабу у майбутньому», – зазначив він.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG