Спеціальні потреби

Деякі мобільні додатки відстежують місце перебування телефона 14 000 разів на день – NYT


Деякі додатки для смартфонів можуть отримувати дані про точне місце перебування користувача більш ніж 14 тисяч разів на день, виявило видання The New York Times у новому розслідуванні.

Незважаючи на те, що кожен відслідковуваний телефон не пов'язаний із іменем людини чи номером телефону, а з ідентифікаційним номером, якщо скласти разом мільйони точок місць перебування, зібраних додатками, можна отримати уявлення про те, куди людина рухається кожного дня, зауважує видання. Крім того, ті, хто мають доступ до даних – у тому числі працедавці та клієнти – можуть ідентифікувати особу без її дозволу, наголощує The New York Times.

За даними видання, дані про місця перебування збирають щонайменше 75 компаній, і декілька з них стверджують, що прослідковують до 200 мільйонів мобільних пристроїв у США.

«Ці компанії продають, використовують або аналізують дані, щоб догодити рекламодавцям, торговим точкам і навіть хедж-фондам, які намагаються зрозуміти поведінку споживачів, – йдеться в статті. – Це гарячий ринок, на якому продажі реклами, орієнтованої на місце розташування, сягнуть приблизно 21 мільярда доларів цього року».

Дивіться також: Учені в США випробовують взаємодію штучного інтелекту з дітьми з аутизмом

Вчені у США випробовують взаємодію штучного інтелекту з дітьми-аутистами. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

XS
SM
MD
LG