Спеціальні потреби

Лавров здійняв сміх на міжнародній конференції в Індії заявами про війну в Україні 


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі Raisina Dialogue 2023 у Нью-Делі, Індія, 3 березня 2023 р. REUTERS/Анушрі Фаднавіс Raisina Dialogue 2023 in New Delhi
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі Raisina Dialogue 2023 у Нью-Делі, Індія, 3 березня 2023 р. REUTERS/Анушрі Фаднавіс Raisina Dialogue 2023 in New Delhi

Міжнародна аудиторія із вчених, дипломатів та бізнес-менеджерів сміхом та вигуками незгоди відреагувала на заяви глави російського МЗС Сергія Лаврова про те, що Росія, мовляв, намагається зупинити війну в Україні.

“Війна, яку ми намагаємось зупинити, була запущена проти нас, використовуючи українських людей, звісно мала вплив на політику Росії, включно з енергетичною політикою”, - сказав Лавров у п'ятницю, 3 березня, під час конференції Raisina Dialogue 2023, яку організував аналітичний центр Observer Research Foundation, у Нью-Делі, Індія.

Під час цих слів зал гучно засміявся і вигукував незгоду.

Днем раніше, у четвер 2 березня, у Нью-Делі завершився саміт міністрів закордонних справ країни "Групи двадцяти", які представляють найбільші економіки світу. Дипломатам не вдалося оприлюднити спільну заяву через незгоду Китаю та Росії з формулюванням про війну в Україні.

Індія, яка приймала цей саміт, оприлюднила заяву, в якій йшлося, що Китай та Росія не погоджуються із закликом до Москви вийти з України. Міністр закордонних справ Індії Субрахман’ям Джайшанкар заявив: “Якби у нас співпадали погляди з усіх питань, була б колективна заява”.

Лавров останнім часом багато подорожує країнами Азії, Африки та Близького Сходу, намагаючись пропагувати російський погляд на війну в Україні.

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель під час форуму Raisina dialogue у Нью-Делі відзначив “невеликий прогрес” у дипломатії Росії. За його словами, Сергій Лавров під час зустрічі G20 не залишав приміщення, коли західні лідери критикували Росію, як він це робив торік на Балі.

“Принаймні цього разу він залишився і слухав. Це невелике покращення, але воно важливе, — сказав Боррель . - Це краще, ніж нічого".

Як повідомляв Голос Америки, під час засідання G20 на Балі в липні, Лавров полишав залу засідання, зокрема під час виступу очільника МЗС України.

Боррель також заявив, що виступає проти будь-яких спроб вилучити Росію з “Групи двадцяти”: “Ми повинні продовжувати говорити або принаймні слухати”.

Як повідомляв "Голос Америки", на полях саміту міністрів закордонних справ країн G20 в Індії державний секретар США Ентоні Блінкен провів коротку розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Блінкен наголосив на незмінній підтримці України та мирного плану президента України Володимира Зеленського.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG