Спеціальні потреби

Мінськ-ІІ: «гірка пілюля» для Порошенка (New York Times)


Провідні американські газети в п'ятницю дали різко негативну оцінку новим мінським домовленостям, стверджуючи, що вони перетворюють Східну Україну в зону чергового «замороженого конфлікту» для Росії і дають Москві можливість зміцнити контроль над цією територією.

Газета Wall Street Journal у редакційній статті пише, що нова мирна угоду «закріплює військові досягнення президента Росії Володимира Путіна, змушує Київ піти на додаткові поступки, відкладає подальші санкції Заходу і дає президенту Обамі нове дипломатичне виправдання, щоб не постачати деморалізованій і погано озброєній українській армії вкрай необхідну їй оборонну зброю».

У статті стверджується, що в Мінську «Німеччина і Франція діяли як прислужники вимушеної капітуляції президента України».

На думку Wall Street Journal, угода «перетворює Східну Україну в черговий «заморожений конфлікт» для Росії, на зразок конфліктів в молдавському Придністров'ї та грузинській Абхазії. При цьому, Росія може розморозити його, коли забажає. Одна загроза цього дозволить Путіну тримати Київ під контролем, якщо він буде і надалі намагатися налагодити більш тісні зв'язки з ЄС і НАТО».

Замість посилення тиску на Москву за допомогою санкцій і завчасного розгортання військ, «Захід, ймовірно, використовує це припинення вогню в якості виправдання своєї майже повної бездіяльності, - наполягає Wall Street Journal. - Путін закріпить свою чергову перемогу, вивчить європейський ландшафт на предмет пошуку слабких місць і зробить черговий крок ще до того, як в Америці з'явиться новий президент, який зможе активніше протистояти його захопленням».

В аналогічній редакційній статті газета Washington Post пише, що «угода, укладена з Володимиром Путіним за посередництва лідерів Німеччини і Франції, майже ніяк не обмежує його амбіції щодо створення маріонеткової держави в Східній Україні, яку можна використовувати для саботажу на решті території країни. Навіть у тому малоймовірному випадку, якщо вона буде повністю виконана, вона лише дозволить Путіну домогтися свого».

На думку Washington Post, Путін «також дав президенту Обамі привід відкинути заклики представників його адміністрації, які виступають за поставки зброї Україні».

«Путін може відновити військову агресію, коли забажає, в той час як потрібні тижні чи місяці, щоб заклики до нових санкцій або поставок зброї набрали чинності», - вказує видання.

Газета New York Times в цілому схвалила Мінськ-ІІ, але і вона вважає, що угода була «гіркою пілюлею» для українського президента Петра Порошенка. «Путін, - продовжує газета, - отримав значно кращу угоду, ніж він того заслуговує. Тепер для Заходу важливо продовжувати чинити на нього тиск. Санкції не повинні бути послаблені до тих пір, поки він не продемонструє бажання виконувати мінські домовленості. А якщо цього не відбудеться, то повинні бути введені нові санкції».

Дивіться твкож: Гірше, ніж невиконання мінської угоди, може бути лише виконання? - думки експертів

XS
SM
MD
LG