Спеціальні потреби

Заява держсекретаря Керрі щодо Угоди про припинення вогню в Україні


Державний секретар США Джон Керрі

Держаний департамент США оприлюднив заяву з приводу досягнення в Мінську домовленості про припинення вогню в Україні, в якій читаємо:

Сполучені Штати вітають повідомлення, що тристороння Контактна група під керівництвом ОБСЄ, за підтримки канцлера Меркель і президентів Олланда, Порошенка і Путіна, досягла домовленість про припинення вогню і виведення важких озброєнь на сході України, а також щодо здійснення Мінських угод з вересня минулого року. Ми, зокрема, високо оцінюємо дипломатичні зусилля наших європейських союзників, канцлера Меркель і президента Олланда, та їх делегацій за можливість досягнення цієї угоди. Першим випробуванням цієї угоди і перспектив всеохопного врегулювання буде повне здійснення угоди про припинення вогню і виведення важких озброєнь всіма сторонами – Україно, сепаратистами та Росією. Всі сторони повинні виявити повну стриманість перед запланованим на неділю припиненням вогню, включно з негайним припиненням російської та сепаратистської наступальної операції на Дебальцеве та інші українські міста.


Перед сторонами довгий шлях до досягнення миру і повного відновлення суверенітету України. Сполучені Штати готові надати допомогу в координації з нашими європейськими союзниками і партнерами. Ми будемо судити про відданість Росії і сепаратистів на основі їхніх дій, а не слів. Як ми вже давно сказали, Сполучені Штати готові розглянути згортання санкцій щодо Росії, коли Мінські домовленості з вересня 2014, і тепер ця угода, будуть виконані в повному обсязі. Це включає повне припинення вогню, виведення всіх іноземних військ і військової техніки з України та повне відновлення українського контролю на міжнародному кордоні і звільнення всіх заручників.

Ми також вітаємо повідомлення, що уряд України і МВФ досягли угоди, яка дозволить МВФ надати Україні 17,5 мільярда доларів у якості фінансової допомоги на підтримку економічних реформ. Ця угода дозволить Україні продовжувати проведення реформ, які необхідні, щоб побудувати сильне, процвітаюче, демократичне майбутнє для народу України.

XS
SM
MD
LG