Спеціальні потреби

Білий дім: США не ведуть залаштункових переговорів з Росією щодо миру в Україні


Майкл Карпентер, старший директор з питань Європі у Ради національної безпеки США
Майкл Карпентер, старший директор з питань Європі у Ради національної безпеки США

Сполучені Штати не ведуть залаштункових переговорів з Росією щодо миру в Україні й продовжать дотримуватися принципу “нічого про Україну без України”, заявив 19 червня на брифінгу для преси Майкл Карпентер, старший директор з питань Європі у Ради національної безпеки США.

“Коли ви говорите, що США беруть участь у цій діяльності, я припускаю, що ви маєте на увазі переговори з Росією, і відповідь на це – ні”, - заявив Карпентер, відповідаючи на запитання щодо ймовірної відсутності фактичної залаштункової розмови чи переговорів з Росією й потенційної участі США у такій діяльності.

“І зрештою, ми будемо підтримувати Україну, допоки вони не вирішать, що час домовлятися з Росією настав. Як ми говоримо протягом усієї цієї війни - нічого про Україну без України - це наш девіз, і ми будемо й надалі цього дотримуватися”, - додав він.

Якщоподивитися в режимі паралельних екранів на 100 країн, які приїхали у Швейцарію, [...] і поточну поїздку Володимира Путіна до Північної Кореї, [...] ви побачите два дуже різні бачення міжнародного порядку
Майкл Карпентер

У своїх коментарях Карпентер вказав на контраст між двома геополітичними таборами, які дедалі яскравіше вимальовуються на світовій арені після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

“Якщо подивитися в режимі паралельних екранів на 100 країн, які приїхали у Швейцарію, щоб підтримати принципи Статуту ООН, і поточну поїздку Володимира Путіна до Північної Кореї, де Росія поглиблює своє військове партнерство з Пхеньяном, ви побачите два дуже різні бачення міжнародного порядку”, - сказав він.

“Це також показує, де є Росія на світовій арені, де її найближчі партнери у світі – Північна Корея, Іран, Сирія, а потім певною мірою, іншою мірою, Китайська Народна Республіка”, - пояснив Карпентер.

“Це коаліція, загалом кажучи, яку зібрала Росія. Порівняйте це з коаліцією з 50 країн у Контактній групі з питань оборони України, яка підтримує Україну, а потім із приблизно сотнею країн, які підтримали принципи Статуту ООН у Швейцарії, і ви побачите явний контраст”.

Карпентер підтвердив, що США та ЄС бачать надання Росії Китаєм технологій і товарів подвійного призначення як “довготривалий виклик” для європейської безпеки за межами України, й Сполучені Штати продовжать накладати санкції на китайські компанії, залучені до підтримки військово-промислового комплексу Росії.

Коментуючи запропонований Путіним план досягнення миру в Україні, за яким для початку переговорів Україна має поступитися значними територіями на сході та півдні, а також відмовитись від амбіцій щодо вступу до НАТО, Карпентер вчергове наголосив на американській позиції, що таке бачення передбачає не переговори, а радше капітуляцію.

“Це не переговори, це здача. Насправді цілком зрозуміло, що це таке: це імперіалістичне захоплення землі, як зазначили багато учасників конференції [у Швейцарії]”, - зазначив він. “Україна захищає міжнародний порядок саме від такого хижацтва”.

Відповідаючи на питання журналістів посадовець вчергове уточнив параметри дозволу США на використання американської зброї для завдання ударів по цілях на території Росії, яка межує з Харківською та Сумською областями.

“Ми досить чітко сказали, що ці правила ведення бою, які дозволяють українцям відкривати вогонь по російських позиціях прямо через кордон у Харківській області, але також у Сумській області, покликані перешкодити Росії мати де-факто безпечну зону на своєму боці кордону, з якої вона атакує українську територію та українські військові пости на українському боці кордону, - зазначив Карпентер. - Отже, це було зрозуміло. Я думаю, що ми обговорювали це досить довго, і так буде й надалі”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG