Спеціальні потреби

Україна мусить виконати вимоги ЄС до травня, інакше втратить шанс на зближення


25 лютого у Брюсселі відбувся саміт Україна-ЄС. Головна частина саміту складалась зі зустрічі президента України Віктора Януковича з лідерами Європейського Союзу. Дискусія тривала понад дві години за зачиненими дверима. За підсумками саміту, сторони підписали меморандум та провели прес-конференцію. Детальніше про те, що відбувалось на прес-конференції та про настрої, які панують сьогодні у Брюсселі щодо європейських перспектив України, ми розмовляли з журналістом «Української Правди» Сергієм Лещенком, який перебуває у Брюсселі.

«Журналісти з України не мали можливості поставити запитання президенту України оскільки це було повністю зрежисовано за допомогою прес-секретаря Януковича пані Дарки Чепак. Вона зробила все можливе, щоб журналісти не мали можливості задати запитання ті, які вони хочуть. Вона дала це право - поставити запитання - лояльному журналісту з каналу ICTV- пані Оліфер. Вона це зробила всупереч усім домовленостям, які існували з Чепак до того», - сказав Сергій Лещенко.

Що ж до настроїв у Брюсселі , то Сергій Лещенко повідомляє, що європейські чиновники заявляють, що якщо Угоду про Асоціацію не буде підписано на саміті у Вільнюсі, то Україна втратить таку перспективу ще на два, три роки:

«Європейські чиновники зараз дуже конкретні та прозорі. Їх поведінка набагато зрозуміліша ніж раніше. Вони чітко кажуть, що існує саміт Східного Партнерства у Вільнюсі у листопаді. Це саміт, коли ми можемо укласти Угоду про Асоціацію. Для цього, щоб ми його уклали, Україна має продемонструвати прогрес в питаннях, які викликають стурбованість Європейського Союзу. Перше - це вибіркове переслідування, друге, це уроки парламентських виборів, тобто зміни до законодавства, які має зробити Україна, щоб не було повторення фальсифікацій, а також проведення виборів у п’яти округах. І третє, де Україна має продемонструвати прогрес – це виконання заходів, у відповідності до плану дій, щодо Асоціації. Пан ван Ромпей заявив, що Україна має показати не декларативний, а справжній прогрес до травня місяця. Зараз європейські чиновники чітко кажуть, або ми це робимо у листопаді на саміті, або ми не робимо цього у найближчі два, три роки.»
XS
SM
MD
LG