Спеціальні потреби

Меркель і Саркозі солідарні у намірах реформувати ЄС


Президент Франції Ніколя Саркозі вітає у Парижі канцлера Німеччини Анґелу Меркель
Президент Франції Ніколя Саркозі вітає у Парижі канцлера Німеччини Анґелу Меркель

Канцлер Німеччини Анґела Меркель та президент Франції Ніколя Саркозі підтвердили свій намір посилити економічне співробітництво країн єврозони після того, як рейтингове агенство «Стандард енд Пурс» заявивло, що воно може понизити рейтинг кредитоспроможності низки країн ЄС.

У понеділок ввечері лідери двох найбільших економік Європейського Союзу заявили, що вони приділили увагу попередженню агентства, і що вони солідарні та серйозно налаштовані на те, аби вдатися до всіх можливих заходів, необхідних для вирішення боргової кризи в Європі.

«Стандард енд Пурс» оголосило, що воно може зняти найвищий рейтинг «потрійний А» у 15 з 17 країн Єврозони, включно з Францією та Німеччиною, якщо ті не вдадуться до рішучих та вичерпних кроків з розв’язання боргової кризи в Європі.

Раніше цього ж дня Меркель та Саркозі закликали до прийняття нової угоди ЄС з метою контролю над витратами окремих країн. Вони хочуть встановити єдині жорсткі стандарти контролю над витратами державних бюджетів усіх 27 країн ЄС, до яких входить і механізм покарання тих країн, що не дотримуватимуться цих правил.

Мета цієї угоди – контроль над дефіцитом та уникнення у подальшому необхідності рятувати за рахунок фондів ЄС окремі країни, так як це сталося з Грецією, Ірландією та Португалією. Цей план був представлений іншим європейським лідерам напередодоні дводенного саміту ЄС щодо борговой кризи, який почнеться у четвер.

Саркозі заявив, що країни ЄС мусять прийняти зміни до кінця березня. Він сказав, що це важливо, аби Франція та Німеччина залишалися лідерами у цьому процесі.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG