Спеціальні потреби

Повернення Росії в G8 наразі неможливе - Меркель


Канцлер Німеччини Анґела Меркель
Канцлер Німеччини Анґела Меркель

Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що дії Росії в Україні свідчать про те, що Москва не сповідує цінностей, на яких заснована «Велика сімка».

Меркель заявила в четвер, що «Велика вісімка» не збиратиметься у такому форматі доти, доки Росія не почне поділяти спільні цінності, основані на демократії та верховенстві права.

«Події в Україні є причиною того, що ми зустрічаємося в Ельмау у форматі «Великої сімки» а не «Великої вісімки», - заявила Меркель в парламенті Німеччини, маючи на увазі саміт, який пройде в червні в Баварії без участі Росії.

«Ми розглядаємо G7 як спільноту цінностей. Це означає спільну роботу заради свободи, демократії та верховенства права. Це означає повагу до законів різних націй і територіальної цілісності держав», - зазначила вона.

«Дії Росії в Україні з цим не сумісні. Не можна уявити собі повернення до формату «Великої вісімки», до того часу поки Росія не буде дотримуватися основних демократичних цінностей.

Нагадаємо, Росію виключили з G8 у березні 2014 року. До складу «Великої сімки» входять США, Німеччина, Франція, Італія, Великобританія, Японія і Канада.

Дивіться також: За кілька місяців біженці з України можуть з'явитись у Європі - представник ООН

За кілька місяців біженці з України можуть з'явитись у Європі - представник ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

XS
SM
MD
LG