Спеціальні потреби

Європа каже Путіну про потребу діалогу в Білорусі, а він вимагає не тиснути на білоруське керівництво


Європейські лідери наголосили Росії, що вони заохочують політичний діалог у Білорусі для виходу з політичної кризи, що склалася після білоруських президентських виборів 9 серпня.

В той час як Європа засуджує насильство над білоруськими протестувальниками і заявила, що не буде визнавати результатів виборів, за якими Олександр Лукашенко претендує на шостий термін на посаді, Москва, як виглядає, намагається підтримати владу у Мінську.

Уряди європейських країн посилюють тиск на білоруську владу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

18 серпня відбулися окремі телефонні розмови канцлера Німеччини Анґели Меркель, президента Франції Еммануеля Макрона, а також президента Європейської ради Шарля Мішеля з російським президентом Володимиром Путіним.

Російська сторона наголосила на неприйнятності жодних спроб втручання ззовні у внутрішні справи республіки

В інформації німецького уряду сказано, що Меркель наголошувала Путіну на тому, щоб «білоруський уряд не застосовував силу проти мирних демонстрантів, негайно звільнив політичних в’язнів та долучився до національного діалогу з опозицією та суспільством, щоб подолати кризу».

Але в короткому офіційному повідомленні Кремля про цю розмову питання насильства в Білорусі й ув’язнених з політичних мотивів на згадано взагалі.

Натомість російська сторона, як там сказано, «наголосила на неприйнятності жодних спроб втручання ззовні у внутрішні справи республіки».

Франція також повідомила, що президент Еммануель Макрон у телефонній розмові у вівторок наголошував на потребі діалогу в Білорусі.

Робота над списком білоруських посадовців, причетних до фальсифікації виборів та насильства над учасниками протестів

Повідомляючи про цю розмову, у Москві написали, що Путін «підкреслив недопустимість втручання у внутрішні справи республіки і тиску на білоруське керівництво».

Президент Європейської ради Шарль Мішель, розповівши у Twitter про свою розмову з російський президентом 18 серпня, заявив: «Лише мирний і справді всесторонній діалог може розв’язати кризу в Білорусі».

У російському викладі розмови з посадовцем ЄС не сказано про жодні російські пропозиції стосовно виходу з білоруської кризи, але «висловлена стурбованість у зв’язку зі спробами низки держав чинити тиск на керівництво республіки і всіляко дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію».

Білоруський саміт ЄС

Керівники країн Європейського Союзу планують обговорювати становище в Білорусі на спеціальній відео зустрічі 19 серпня.

Глави держав ймовірно підтвердять плани санкцій щодо білоруської влади, запровадження яких узгодили міністри закордонних справ ЄС 14 серпня, а також закликатимуть до діалогу білоруської влади з опозицією, яка вимагає справедливих виборів.

Робота над списком білоруських посадовців, причетних до фальсифікації виборів та насильства над учасниками протестів, триває.

Британський міністр закордонних справ Домінік Рааб сказав, що Лондон «працюватиме з міжнародними партнерами, щоб накласти санкції на відповідальних» у Білорусі.

Дивіться також: Британія услід за ЄС також не визнає вибори в Білорусі: чого очікують від Заходу? ​

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG