Спеціальні потреби

У США пролунала критика щодо заяв Байдена, Меркель з приводу "Північного потоку-2"


Деякі оглядачі та політики у США висловили критику щодо зроблених напередодні заяв президента США Джо Байдена та канцлерки Німеччини Ангели Меркель з приводу російського газопроводу "Північний потік-2".

"Президент Байден та канцлерка Німеччини Меркель погодились, що не можна дозволяти Москві використовувати енергію для тиску на її сусідів. Чи вони справді думають, що Путін не скористається цим? Чому президент Байден зняв санкції з "Північного потоку-2", якщо він настільки стурбований?", - твітує конгресмен-республіканець Біллі Лонг.

Відомий коментатор українських питань, колишній член наглядової ради "Укрзалізниці" Андерс Аслунд назвав заяви Меркель та Байдена щодо "Північного потоку-2" "порожніми" та "окозамилюванням" відповідно.

Як повідомляв "Голос Америки", у четвер канцлерка Німеччини Анґела Меркель попередила Росію, що Європа вживатиме «активних дій», у випадку, якщо Москва порушить права України як газотранзитної держави. Байден зауважив, що «Північний потік-2» був готовий на 90% на час його обрання президентом тому він вважав більш доцільним не запроваджувати нові санкції, а співпрацювати з Німеччиною над розробкою кроків на випадок, якщо Росія «шантажуватиме» Україну.

"Це має бути музикою для вух Путіна. США можуть та повинні накласти санкції на "Північний потік-2" зараз! Щоб зупинити російську війну", - твітував Андерс Аслунд з приводу слів президента США.

Під час прес-конференції обидва лідери приділили значну увагу питанню «Північного потоку-2» а також висловили підтримку Україні.

«Наше переконання полягає в тому, що Україна має залишатись газотранзитного країною ... Ми будемо активно діяти, якщо Росія не буде поважати права України як транзитної держави», - заявила Меркель.

Аналітикиня американського дослідницького центру Hudson Institute Ребекка Хейнріхс учора заявила, що "жодна серйозна людина і не секунду не вірить" у те, що США зняли санкції з "Північного потоку-2", щоб гарантувати співпрацю з боку Німеччини на користь України.

Напередодні зустрічі Меркель та Байдена американський політолог Ян Бреммер відзначав, що США демонструють наближення до позиції, яку Німеччина займає щодо Росії, а офіційний Берлін, натомість, стає ближчим до позиції США щодо Китаю.

У червні президент США запросив президента України Володимира Зеленського відвідати Білий дім з офіційним візитом. Повідомлень про офіційну дату візиту поки немає.

У статті використано матеріали інформаційної агенції AP.

Дивіться також: До ведмежого притулку "Домажир" у Львівській області привезли трьох маленьких ведмежат

XS
SM
MD
LG