Спеціальні потреби

Білий дім: Байден та Меркель не планують виступати із спільною заявою щодо «Північного потоку-2»


На Зеленського очікують в Білому домі влітку, але точної дати візиту ще немає

За результатами зустрічі в четвер президент США Джо Байден та канцлер Німеччини Анґела Меркель планують ухвалити так звану «Вашингтонську декларацію», де висвітлити основні питання співпраці. Про це під час брифінгу для преси 14 липня заявив високопосадовець Білого дому.​

Питання проекту «Північний потік-2» є в порядку денному переговорів, однак виголошення спільної заяви з цього приводу не планується, додав він.

Очікується, що президент Байден підніме питання «Північного потоку-2» а також наголосить на «важливості розробки конкретного механізму, щоб забезпечити, що «енергетику не використовуватимуть для примусу України, наших союзників на Східному фланзі [НАТО], або будь-якої іншої країни».

Посадовець запевнив - обговорення «Північного потоку-2» триватимуть між США та Німеччиною на робочому рівні і висловив переконання, що «дипломатичну можливість» для такого обговорення створило рішення адміністрації США надати виключення із режиму санкцій для компанії Nord Stream AG та її керівника. Це рішення зіштовхнулось із потужною критикою з боку політиків та оглядачів у США.

Відповідаючи на питання стосовно того, чи не варто було б перед зустріччю з Меркель, зустрітись з українським президентом Володимиром Зеленським і обговорити питання газогону, посадовець запевнив, що уряд США співпрацює з Україною «на багатьох рівнях» і нагадав, що перед візитом Байдена до Європи, американський президент мав нагоду провести телефонну розмову з Зеленським, а Зеленський також провів зустріч з Меркель.

Ми не вказували, в якому місяці це буде, але очікуємо на візит президента Зеленського до Білого дому цього літа

«Ми підтримуємо пряме спілкування між Німеччиною та Україною стосовно «Північного потоку» і того, що Німеччина, можливо, буде готова зробити у відповідь на це».

А от щодо візиту Зеленського до США, точної дати ще не визначено, зауважив посадовець. Президент Байден запросив Зеленського до Білого дому цього літа. «Ми не вказували, в якому місяці це буде, але очікуємо на візит президента Зеленського до Білого дому цього літа», зауважив посадовець.

Дивіться також: США та ЄС привітали ухвалення Верховною Радою України законопроектів щодо судочинства. Відео

XS
SM
MD
LG