Спеціальні потреби

Радники Анґели Меркель їдуть до Вашингтона розмовляти про Північний потік-2


Канцлерка Німеччини Анґела Меркель 27 травня 2021 р.
Канцлерка Німеччини Анґела Меркель 27 травня 2021 р.

З Німеччини повідомляють, що чільні радники голови німецького уряду прибудуть у середу 2 червня до Вашингтона для підготовки переговорів канцлерки Анґели Меркель з президентом США Джо Байденом під час його європейського турне цього місяця.

Все це робиться для того, щоб наступного контракту (на транзит газу) в України не було. А точніше – використають цей важіль вже у питанні Донбасу.

Німецькі ЗМІ вважають, що однією з провідних тем консультацій на рівні радників буде газопровід Північний потік-2, а також інші питання німецько-американських відносин.

Адміністрація Байдена заявляє, що, як і раніше, виступає проти газопроводу, який постачатиме російський газ до Німеччини по дну Балтійського моря, але Білий дім нещодавно вирішив не накладати санкції на німецьку сторону проекту, щоб пом’якшити напруженість у відносинах з Берліном.

Газета Berliner Morgenpost вважає, що «у столиці США з боку Берліна тепер очікують значних кроків назустріч».

«Коли йдеться про суперечку щодо Північного потоку-2, то зараз президент Байден трохи наблизився до нас у питаннях, де наші погляди розходяться, але тепер ми розмовлятимемо далі стосовно необхідних спільних позицій щодо Росії», - сказала Анґела Меркель минулого місяця німецькій медіакомпанії WDR.

Український президент Володимир Зеленський в інтерв’ю німецькому часопису Frankfurter Allgemeine Zeitung застеріг, що газопровід Північний потік-2 стане ще одним важелем російського тиску на Україну.

«Якщо вони звершать технічну сторону «Північного потоку – 2» у цьому році, він запрацює за два-три роки. І ми знаємо, що буде. Все це робиться для того, щоб наступного контракту (на транзит газу) в України не було. А точніше – використають цей важіль вже у питанні Донбасу», - застеріг Зеленський в публікації 1 червня.

Президент Джо Байден розпочне своє перше європейське турне з участі в зустрічі керівників країн G7 у Великій Британії 11 червня, а 14 червня він буде на саміті НАТО в Брюсселі.

На 16 червня у Женеві призначено першу зустріч Джо Байдена з російським президентом Володимиром Путіним.

Дивіться також: Чого можна досягнути у відносинах Заходу із чинною владою Росії? – Думки аналітиків. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG