Спеціальні потреби

Авіакомпанії American Airlines та US Airways оголосили про злиття


A US Airways Express plane departs from a gate past an American Airlines plane at the Ronald Reagan Washington National Airport in Arlington County, Virginia, February 10, 2013.
American Airlines та US Airways оголосили, що незабаром зіллються в єдину авіакомпанію, яка стане найбільшою у світі.

За останні п’ять років це вже четверте злиття великих американських авіаперевізників, які шукають шляхи утриматися на ринку і залишатися прибутковими. Для індустрії загалом це можливість стабілізувати ринок, на якому свого часу було занадто багато гравців. Для пасажирів, це неминуче підняття цін на квитки.

«Заручини» American Airlines та US Airways, відбулись у день св. Валентина. Нова авіакомпанія, що носитиме назву American Airlines обслуговуватиме понад 187 мільйонів пасажирів щороку. Після об’єднання, на American Airlines працюватиме сто тисяч людей навколо світу, які забезпечуватимуть шість тисяч сімсот рейсів щодня. Обидві компанії сподіваються, що злиття дозволить їм стати новим лідером на ринку авіаперевезень.

Авіакомпанії American Airlines та US Airways оголосили про злиття
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00


Виконавчий директор American Airlines Томас Гортон каже:

«Після довготривалого розгляду різних варіантів, наша Рада директорів у співпраці з нашими кредиторами вирішила, що злиття це - найкращий крок для нашої компанії, після дуже успішної реструктуризації».

Складні справи у галузі пасажирських авіаперевезень змусили American Airlines оголосити захищене банкрутство. Компаіня US Airways, пройшла через цей процес вже двічі, і, схоже, об’єднання - єдиний шлях для обох перевізників знову стати прибутковою компанією. Протягом наступних десяти років American Airlines планує закупити 600 нових літаків, покращити сервіс та збільшити кількість зручних пересадок.

«Обидві компанії вже контролюють значну частину ринку. Тепер вони збільшують свою вагу».
Френк Лінегем

Тепер на американському ринку залишиться лише три великі авіакомпанії і експерти прогнозують, що пасажирам доведеться платити більше.

«Обидві компанії вже контролюють значну частину ринку. Тепер вони збільшують свою вагу. А для споживача, чим менше у вас вибору, тим менше впливу ви маєте на цінову політику», - заявив декан Школи бізнесу Декстерського університету Френк Лінегем.

Щоправда, керівництво обох компаній вважає, що їх об’єднання лише посилить конкуренцію на ринку.

Даґ Паркер – виконавчий директор US Airways:

«З понад 900 напрямків, на яких працюють обидві компанії, ми пересікаємося лише на 12.Тож об’єднавшись ми зможемо розширити наші послуги. Ми створюємо третього конкурента на ринку двом існуючим величезним перевізникам. Тож конкуренція лише посилиться».

Вартість угоди оцінюють в 11 мільярдів доларів. У разі її схвалення відповідними державними органами, компанії об’єднаються у вересні. Керівництво сподівається, що з часом об’єднання зусиль допоможе збільшити прибутки на мільярд доларів щороку.
XS
SM
MD
LG