Спеціальні потреби

Українська влада заперечує можливість злиття Нафтогазу з Газпромом


Українська влада заперечує можливість злиття Нафтогазу з Газпромом

Українські урядовці виключають варіант злиття Національної акціонерної компанії Нафтогаз України з російсьою газовою монополією заради отримання знижки на газ. Міністр енергетики й вугільної промисловості України Юрій Бойко назвав у середу таку пропозицію російського керівництва принизливою, додавши, що готові будувати стосунки з Газпромом лише на паритетних засадах.

Бойко також оприлюднив подробиці оголошених раніше планів реструктуризації Нафтогазу. Реформа передбачає виділення із складу НАК найбільш прибуткових підрозділів, які нині займаються видобутком і транзитом енергоносіїв. На їхній базі створять самостійні структури – Укргазвидобування, Укртрансгаз, Чорноморнафтогаз, Укртранснафту та декілька інших. Причому влада заговорила про продаж новостворених компаній шляхом виведення їх акцій у вільний продаж на світових біржах, що означатиме їх фактичну приватизацію.

«Ми наступного року виводимо ці компанії на приватизацію – або шляхом IPO, або шляхом продажу часток пакетів через міжнародну фінансову біржу. Над цим працюють наші консультанти, і ми вибудуємо найбільш прийнятну модель для нашої нафтогазової галузі. Це дасть нам додаткові гроші в обсязі від 10 до 12 мільярдів доларів, які будуть направлені на системи енергоефективності та збільшення видобутку газу в нашій країні», – заявив Бойко.

Українські урядовці також не вбачають серйозної загрози у спорудженні Росією газогону Північний поток, який уже наступного місяця має почати перекачувати газ до ЄС в обхід української ГТС. Мовляв, споживання палива в Європі зростає, тому значного зниження доходів від транзиту російського газу українською територією не очікують.

Між тим російські посадовці припустили ймовірність розірвання так званих харківських угод в разі, якщо Україна домагатиметься скасування контрактів 2009 року в суді. Про таку ймовірність заявив радник дипломатичного представництва РФ в Україні Олексій Урін. Він спрогнозував, що позов української влади до суду змусить російську владу відмовити Києву у знижці на газ, яку надали в якості компенсації за продовження перебування в Криму Чорноморського флоту. Російські посадовці оцінюють ці поступки Україні в чотири мільярди доларів на рік.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG