Спеціальні потреби

Санкції проти Путіна запропонував сенатор-демократ


Сенатор Боб Менендес (архівне фото)
Сенатор Боб Менендес (архівне фото)

Законодавець пропонує додати поправки до законопроекту про оборонні витрати, що передбачають санкції проти Володимира Путіна і його оточення

Сенатор Боб Менендес, найбільш високопоставлений демократ у сенатському Комітеті з міжнародних відносин, запропонував притягнути Росію до відповідальності за імовірні виплати талібам за вбивство американських військових в Афганістані.

Менендес зажадав, щоб адміністрація Трампа запровадила фінансові санкції щодо російського президента Володимира Путіна, міністра оборони РФ Сергія Шойгу та інших високопоставлених російських чиновників, які, за словами сенатора, були залучені до цієї операції. Менендес хоче включити положення про нові санкції до щорічного законопроекту щодо обороних витрат (NDAA), обговорення якого ведеться у Сенаті.

Крім заморожування фінансових активів і заборони на видачу віз Володимиру Путіну, Сергію Шойгу і іншим високопоставленим російським чиновникам, сенатор також запропонував запровадити банківські обмеження для російських оборонних підприємства і розширити санкції проти олігархів, які входять в оточення Путіна.

«У міру того, як продовжують з'являтися подробиці цієї огидної російської кампанії, Дональд Трамп ще раз довів, що він нездатний захистити наші війська і нашу країну. Конгрес повинен знову стати на захист нашого народу і наших інститутів від кремлівської агресії. Обговорення NDAA не може просуватися без розгляду цієї поправки», - заявив Менендес, який є одним із найпомітніших критиків адміністрації Трампа.

За даними газети New York Times, Росія пропонувала талібам виплати за атаки на американські та коаліційні війська в Афганістані.

У середу держсекретар Майк Помпео спілкуючись з журналістами зазначив, що гроші на підтримку Талібану течуть до Афганістану з того моменту, як США два десятиліття тому направили в цю країну війська.

За словами Помпео, керівництво Сполучених Штатів щодня отримує інформацію про погрози і небезпеки, яким піддаються американські військові в різних точках земної кулі. Держсекретар також відзначив, що повідомлення про імовірну винагороду талібам з боку Росії викликали обурення у російської сторони.

Дивіться також: Президент Трамп схвалив план виведення 9,5 тисяч американських військових із Німеччини

XS
SM
MD
LG