Спеціальні потреби

Помер прем’єр-міністр Ефіопії


Прем'єр-міністр Ефіопії Мелес Зенаві, який правив країною понад два десятиріччя, пішов із життя. Чутки про недугу міністра почили ширитися кілька місяців тому.

За повідомленням державного телебачення Ефіопії, 57-річний прем'єр Мелес помер у пізніх годинах у понеділок. У повідомленні зазначається, що його стан здоров’я поліпшувався, але раптово його доставили у відділення інтенсивної терапії, де лікарі не змогли врятувати йому життя.

Мелес не з'являвся на людях майже два місяці. Він перебував у лікарні за кордоном від липня, але на що конкретно хворів, офіційно не повідомлялося.

Згідно з конституцією Ефіопії, обов'язки глави уряду виконуватиме заступник прем'єр-міністра Хайлемаріам Десалень.

Мелес Зенаві керував Ефіопією з часу коли очолюваний ним повстанський Революційно-демократичний фронт ефіопського народу захопив владу у 1991 році.

Мелес запровадив реформи в галузях економіки, освіти та охорони здоров’я Ефіопії. Проте правозахисні організації піддавали його різкій критиці за різні порушення, включно з накладенням обмежень на незалежні медіа.

Під правляінням Мелеса, Ефіопія вела прикордонну війну з Еритреєю та відправила свої війська до Сомалі для придушення діяльності ісламістських бойовиків.

Мелеса вважали союзником США у боротьбі з тероризмом.
XS
SM
MD
LG