Спеціальні потреби

Зустріч у «нормандському форматі» щодо України не принесла результатів


Франк-Вальтер Штайнмаєр і Сергій Лавров
Франк-Вальтер Штайнмаєр і Сергій Лавров

Міністри закордонних справ Німеччини, Росії, України та Франції не змогли досягти істотного прогресу на переговорах за закритими дверима у справі української кризи, що дозволило б провести зустріч на вищому рівні.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що їх чотиригодинна зустріч була «дуже відкритим обміном думок», але не привела до тих результатів, які виправдали б проведення зустрічі на рівні глав держав, яку передбачалося провести в четвер у Казахстані.

За його словами, замість цього в найближчі дні пройде зустріч представників зовнішньополітичних відомств чотирьох країн, які спробують зняти розбіжності, а після цього, можливо, міністри зустрінуться ще раз.

«Якщо в найближчі дні буде досягнутий поступ на цьому рівні, – сказав він журналістам, – то ми готові зустрітися знову на наступному тижні і відновити дискусію, яку ми розпочали сьогодні».

Штайнмаєр скликав зустріч у Берліні після різкої активізації дипломатичної роботи, включаючи коротку зустріч у Парижі лідерів Німеччини, Франції та України на минулих вихідних.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель також провела телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним і зустрілася з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим, який, можливо, прийме у себе чотиристоронній саміт у справі Україні.

Меркель і Штайнмайєр намагаються досягти прогресу в реалізації мирної угоди щодо України, яку була укладена у вересні, але з тих пір багато разів порушувалася. Однак у Берліні відзначають, що для проведення саміту необхідно істотне зменшення розбіжностей між Україною і Росією.

Підсумки зустрічі Штайнмайера з главою російського МЗС Сергієм Лавровим, міністром закордонних справ Франції Лораном Фабіусом і міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним сформульовані в спільній заяві, в якій вони закликають контактну групу у складі України, Росії та ОБСЄ провести зустріч і досягти прогресу в справі реалізації вересневих мирних угод.

Прогрес повинен включати «створення відповідних умов для припинення вогню, угоду про форми доставки гуманітарної допомоги та продовження звільнення затриманих», йдеться в заяві.

Якщо це буде зроблено, це «відкриє дорогу для підготовки до успішного проведення саміту» в Казахстані, вказали міністри.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG