Спеціальні потреби

Маккейн : Якщо українці попросять допомоги ми мусимо її надати


МаКейн радить США, що робити з Україною
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

МаКейн радить США, що робити з Україною

У вашингтонській Атлантичній раді - аншлаг. У центрі уваги - сенатор - республіканець Джон Маккейн, який ділиться своїми враженнями та думками щодо ситуації в Україні.

За його словами, мільйон людей на Майдані, яких він побачив у неділю, стали одним з найбільш незабутніх вражень в його житті. І стоять вони, пояснив він вашингтонській спільноті, не стільки заради підписання Угоди про Асоціацію, скільки проти урядової корупції.

Гроші Путіна підуть олігархам - Чалий
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00
Маккейн наголосив, що він та його колега з Сенату не приїжджали до України, «аби втручатися в її внутрішні справи чи надавити перевагу одній стороні над іншою, а для того - щоб підтримати мирні прагнення усіх українців та затвердити їх суверенне право самим визначати майбутнє своєї незалежної країни».

Поділився сенатор і деталями своєї зустрічі з Віктором Януковичем. Маккейна вразило, що під час понад двогодинної дискусії, український президент говорив практично виключно про деталі перемовин з Росією та ЄС, присвятивши лише хвилину часу засудженню протестуючих на Євромайдані.

«В мене склалося чітке враження, що Янукович або не сприймає їх вимог, або просто не розуміє впливу, який матимуть такі масові демонстрації», - сказав Маккейн.

Також сенатор виклав план дій, який, на його думку, США повинні здійснити, щоб підтримати демократичні прагнення українців.

Отже план такий:

В мене склалося чітке враження, що Янукович або не сприймає вимог протестуючих, або просто не розуміє впливу, який матимуть такі масові демонстрації.
Джон Маккейн, сенатор США
Вашингтон мусить постійно наполягати на тому, що українська влада має поважати демократичні права українців та звільнити заарештованих за участь в демонстраціях.

Обидві сторони мають утримуватися від використання насилля. У разі порушення владою обіцянки і застосуванні сили проти демонстрантів, Джон Маккейн не виключає санкції.

«І адміністрація, і Конгрес США дали чітко зрозуміти українській владі, що проти відповідальних у застосуванні насильства проти мирних громадян або інших порушень прав людини, будуть застосовані цільові санкції. І це не є порожньою погрозою», - сказав Маккейн.

Третім пунктом плану Джон Маккейн назвав підтримку Сполученими Штатами прагнення українців щодо підзвітності свого уряду у справі покарання тих, хто наказав та виконав акти насилля проти мирних демонстрантів.

«Президент Янукович розпочав розслідування і ми мусимо підтримувати його успішне завершення», - сказав він.
І адміністрація, і Конгрес США дали чітко зрозуміти українській владі, що проти відповідальних у застосуванні насильства проти мирних громадян або інших порушень прав людини, будуть застосовані цільові санкції
Джон Маккейн, сенатор США

Наступним сенатор вказав на необхідність підтримати вимогу українців до свого уряду щодо оприлюднення усіх угод підписаних 17 грудня у Москві.

«Ми вважаємо, що українці мають право знати усі деталі того, що в результаті цієї домовленості отримає Росія».

Якщо українська криза поглиблюватиметься, сказав американський сенатор, США мають бути готові надати пряму допомогу у її вирішенні на прохання українців.

«Ми чули кілька варіантів вирішення кризи під час нашого візиту, - сказав Маккейн, - проведення дострокових виборів чи створення технічного уряду. Ці рішення мають прийняти самі українці, але, якщо вони звернуться до нас за допомогою, то ми мусимо її надати».

І останнє: США повинні співпрацювати з МВФ та ЄС, аби ті тримали свої двері для України відкритими. «Усі ми на Заході мусимо бути готовими надати Україні фінансову допомогу, необхідну для того, щоб подолати короткотермінові проблеми, викликані реформами чи пов’язані з діями Росії», - сказав він.

Поділився сенатор і своїм враженням щодо рішення Росії викупити українські державні облігації на суму в 15 мільярдів доларів та зменшити ціну на газ:

Євромайдани США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00
"Ми маємо визнати кілька речей щодо російської фінансової інтервенції. Усі ці російські гроші не вирішать структурних проблем української економіки. Вони у кращому разі віддалять їх вирішення і, найбільш ймовірно, лише призведуть до їх поглиблення".

"За більшістю оцінок, президент Янукович купив собі близько року часу, після якого він опиниться перед обличчям наступної кризи".

"Ми сподіваємося, що він використає цей час мудро, аби почати вирішувати причини цієї кризи, а саме – величезний зростаючий борг, штучне утримування курсу гривні, великі невідповідні потребам енергетичні субсидії".

Також, сказав сенатор, у Вашингтоні мусять розуміти, як фінансова допомога Україні вписується в стратегію Путіна щодо того, що він розуміє під терміном «близьке зарубіжжя».

Усі ці російські гроші не вирішать структурних проблем української економіки. Вони у кращому разі віддалять їх вирішення
Джон Маккейн, сенатор США
«Останніми місяцями Путін зробив усе, аби змусити та залякати Україну. Згідно з українськими чиновниками, з якими ми говорили в Києві, Путін лякав набагато більшими наслідками, якщо Україна підпише угоду з ЄС.

Путін сказав, що його допомога Україні не має прихованих умов. Якщо ви в це вірите, то я вам продам свій будиночок на пляжі в Арізоні», - пожартував Маккейн . (прим. штат Арізона не має виходу до моря)

Джон Маккейн закликав Вашингтон відкрити очі і побачити сутність Володимира Путіна та його режиму. За його словами - це людина без душі, яка хоче відновити квазі-радянську імперію і не зупиниться ні перед чим, аби втягти в неї Україну.

Президент Путін, сказав Маккейн, став тільки більш зухвалими після порожніх погроз президента Барака Обами щодо «червоної лінії» в Сирії .

«Путін все ще не сприймає Україну в якості незалежної держави. Ідея сучасної демократичної України, яка є частиною Європи, - найбільший жах президента Путіна. Адже, з часом російські громадяни будуть дивитися на процвітаючу Україну і питати, а чому не ми?»

Путін все ще не сприймає Україну в якості незалежної держави. Ідея сучасної демократичної України, яка є частиною Європи, - найбільший жах президента Путіна. Адже, з часом російські громадяни будуть дивитися на процвітаючу Україну і питати, а чому не ми?
Джон Маккейн, сенатор США
У в тої же час, зазначив Маккейн, Україна все одно стане частиною Європи – такою є історична закономірність.

«Може, людям у Вашингтоні українці здаються далекою нацією, зазначив Маккейн, але молодь там цілком західна – як на Заході країни, так і на Сході – вони слухають таку ж погану сучасну музику та так само жахливо вдягаються», - пожартував він.

Про те, що з кожним роком все більше людей орієнтуються на Захід, підтверджують і опитування, сказав сенатор.

Відповідаючи на питання «Голосу Америки» щодо заяви українського МЗС, яка закликає закордонних партнерів України утриматися від втручання у внутрішні справи країни, Маккейн сказав, що це в першу чергу стосується Путіна, який має до неї прислухатися, адже саме він найбільше втручається в українські справи.

Також Маккейн пояснив, чому американці мають турбуватися про те, що відбувається в Україні. Тому, нагадав він, що демократичні та мирні країні – запорука безпеки США та всього віту.


  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG