Спеціальні потреби

Маккейн побачив провину Обами у хвилі біженців до Європи


Наплив біженців до Європи став наслідком політики президента США Барака Обами. Таку думку на своїй сторінці у Twitter заявив сенатор-республіканець Джон Маккейн.

«З Близького Сходу та Північної Африки до Європи тікають не "мігранти" - ці люди біженці, і стали ними вони, через політику "лідерства з-за спини"», - відзначив законодавець.

«Лідерством з-за спини» (leading from behind) називають політику Обами у випадках із сирійською та лівійською кризами. Такий підхід передбачає, що замість прямої участі у вирішенні кризової ситуації, США посилюють країни-партнери у регіоні з тим, щоб вони могли реалізувати політику, яка служить інтересам США.

Автором терміну «лідерство з-за спини» називають Нельсона Манделу, який у автобіографічній книзі «Довгий шлях до свободи» описав таку політику наступним чином:

«Я завжди пам'ятаю слова: лідер, як пастух. Він лишається за отарою, дозволяє найбільш кмітливим вирватись уперед, щоб вести за собою інших, не усвідомлючи, що весь цей час їх спрямовує вівчар».

Критики Обами натомість вживають цей термін у негативному сенсі, як синонім відмови США від лідерської ролі у світі, яка призвела до падіння впливу США та дестабілізації міжнародної системи.

Дивіться також: У майбутньому Росію чекають величезні проблеми - Маккейн

У майбутньому Росію чекають величезні проблеми - Маккейн. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

XS
SM
MD
LG