Спеціальні потреби

Відхилення угоди щодо “Брекзиту” не означає, що Британія залишиться в ЄС, але дехто сподівається


Прем’єр-міністр Тереза Мей у британському парламенті
Прем’єр-міністр Тереза Мей у британському парламенті

Коли у вівторок 15 січня ввечері у стінах британського парламенту оголосили, що 432 депутати проголосували проти угоди, яка обумовлює процес виходу країни з ЄС, і лише 202 проголосували за, то групи демонстрантів під стінами Вестмінстера вибухнули схвальними вигуками й оплесками.

Якщо угода неможлива, і ніхто не хоче угоди, то хто зрештою набереться сміливості, щоб сказати, яким є єдине позитивне рішення?

Але ці овації лише підкреслили політичну безвихідь у Великій Британії, бо знову показали, що протилежно налаштовані частини суспільства бачать ситуацію абсолютно протилежно: противники “Брекзиту” сподіваються, що відхилення тієї угоди може означати відмову від курсу на припинення членства в ЄС, а прихильники “Брекзиту” вважають, що у Брюсселя треба виторгувати кращі умови, або піти на розрив відносин без узгодженого з Євросоюзом плану.

Той факт, що британське суспільство розділене з питання Європи приблизно 50% на 50%, як це засвідчив референдум 2016 року та, згодом, численні опитування громадської думки, вилився у політичну кризу.

У середу ввечері парламент у Лондоні проводить чергове вирішальне голосування - цього разу про довіру до уряду Терези Мей.

Вотум про довіру ініціювала опозиційна Лейбористська партія у надії повалити кабінет консерваторів і підштовхнути загальні вибори, щоб здобути право формувати уряд.

Заяви депутатів від Консервативної партії та їхніх союзників у парламенті дають підстави передбачати, що цього разу Тереза Мей ймовірно збереже свій кабінет.

Очікуючи підтримки парламентської більшості, Мей вже починає консультації з представниками британських політичних груп та заявляє про потребу додаткових переговорів з Брюсселем про можливі поправки до угоди про “Брекзит”, яка напевне буде знову винесена на голосування у Вестмінстері наступного тижня.

Розчарування Брюсселя

Представники ЄС висловили розчарування тим, що угода, яку затвердили представники 27 країн Євросоюзу, не знайшла підтримки у британському парламенті.

Брюссель наголошує, що у цій ситуації подальший курс повинні визначити для себе насамперед британські політики, а вже потім Євросоюз буде готовий пропозиції Лондона розглянути і вирішити, як їх задовольнити.

“Зараз саме британському уряду належить сказати, якою буде наступна стадія”, - сказав представник ЄС на переговорах про “Брекзит” Мішель Барньє, додавши, що “ЄС залишатиметься єдиним і налаштованим на досягнення угоди”.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер вказав після повідомлення про результати голосування у Лондоні у вівторок, що на домовленість стосовно “Брекзиту” залишилося дуже мало часу: “Я закликаю Сполучене Королівство прояснити наміри якомога швидше. Час майже вибіг. Після сьогоднішнього голосування ймовірність безладного виходу Сполученого Королівства з ЄС зросла”.

“Якщо угода неможлива, і ніхто не хоче угоди, то хто зрештою набереться сміливості, щоб сказати, яким є єдине позитивне рішення?”, - написав у Twitter президент Європейської ради Дональд Туск.

Деякі британські ЗМІ розшифрували це речення, як черговий натяк з Брюсселя, що Британії краще було б залишитися в ЄС.

Дивіться також: Як живеться родині держслужбовця США, який не отримує зарплату

Як живеться родині держслужбовця США, який не отримує зарплату. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG