Спеціальні потреби

Чому Японія стурбована “Брекзитом”?


Японський прем'єр-міністр Сіндзо Абе з прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей у Лондоні 10 січня 2019р.
Японський прем'єр-міністр Сіндзо Абе з прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей у Лондоні 10 січня 2019р.

“Ми щиро сподіваємося, що “Брекзиту” без угоди (між Британією та ЄС) вдасться уникнути. Насправді це бажання цілого світу”, - заявив японський прем’єр-міністр Сіндзо Абе після переговорів з Терезою Мей 10 січня.

Думка гостя із далекого Токіо має у Лондоні значну вагу, бо обсяги торгівлі між Японією та Британією минулого року досягли £28 мільярдів ($35,6 мільярда), і японські компанії на своїх підприємствах у Великій Британії працевлаштовують близько 150 000 осіб.

Автомобілебудівні велетні Тойота, Нісан і Хонда, а також фінансові установи на зразок банку Номура упродовж років обирали саме Британію для своїх великих європейських підприємств.

“Японські фірми витратили в Британії понад 46 мільярдів фунтів ($56,7млрд.), заохочувані усіма британськими урядами з часів, коли ще Марґарет Тетчер пообіцяла їм сприятливу для бізнесу базу, з якої можна торгувати по усій Європі”, - нагадує агентство Reuters.

Вихід Сполученого Королівства з Європейського Союзу є подією, яка має значний вплив не лише на майбутнє європейської інтеграції, але й на міжнародну спільноту загалом.

Заява Сіндзо Абе пролунала у той час, як британський парламент готується до голосування 15 січня щодо угоди про умови виходу Британії з ЄС - угоди над виробленням якої представники уряду Терези Мей та Євросоюзу працювали упродовж майже двох років.

Але проти змісту тієї угоди виступили так багато британських депутатів, що перша спроба голосування щодо неї у грудні була скасована.

Хоча Тереза Мей упродовж тижнів відчайдушно намагалася отримати додаткові запевнення від Брюсселя та переконати політиків у Лондоні, доля угоди і далі виглядає під загрозою.

Якщо депутати 15 січня відкинуть документ, процес “Брекзиту” буде зірваний з важко прогнозованими наслідками, і Лондон опиниться у політичній кризі, виходом з якої ймовірно буде повне перезавантаження уряду, або термінові загальні вибори.

Вихід Британії з ЄС може бути відкладений (офіційна дата 29 березня 2019 р.), або відбутися без домовленості, тобто стати фактично розривом, що матиме серйозні економічні та інші наслідки для Європи.

Японське попередження

Японці вирішили не відмовчуватися у питаннях “Брекзиту” майже одразу з часу британського референдуму у червні 2016 року, на якому 51,9% голосувальників вирішили, що за межами ЄС їхній країні буде краще.

Кількома місяцями після голосування японське Міністерство закордонних справ оприлюднило “Послання Японії до Сполученого Королівства та Європейського Союзу”, у якому на 15-ти сторінках вказало на загрози від можливого розриву між Британією та ЄС.

“Вихід Сполученого Королівства з Європейського Союзу є подією, яка має значний вплив не лише на майбутнє європейської інтеграції, але й на міжнародну спільноту загалом”, - підкреслено у листі, в якому японський уряд нагадує, що “численні японські підприємства створили у Європі 440 000 робочих місць”.

Саме Велика Британія була обрана базою для діяльності японських компаній на спільному європейському ринку, і 2015 року майже половина прямих японських інвестицій у Європі опинилися саме у Британії.

В Токіо недвозначно заявляють, що у разі появи митних чи інших перешкод для руху товарів, людей і послуг між Британією та ЄС японські підприємства та банки будуть змушені думати про перенесення або про згортання операцій.

Японський уряд відверто висловився навіть проти головного прагнення британських “брекзитерів” - покласти край вільному пересуванню європейської робочої сили та зменшити кількість іммігрантів загалом.

Серед вимог Токіо - “Зберегти принаймні існуючі параметри імміграційної системи. Японські підприємства стурбовані тим, що Британія може запровадити подальші суворі вимоги стосовно віз для японців та інших іноземних працівників у Сполученому Королівстві, що впливатиме на їхні бізнес операції. Насправді приплив кваліфікованої робочої сили з-за меж ЄС треба лібералізувати”.

Дивіться також: Міграція у США vs Європа

Міграція у США vs Європа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG