Спеціальні потреби

Міністр оборони США подає у відставку


Маттіс дав зрозуміти, що не погоджується з Трампом у ставленні до союзників США та їх противників

Ми маємо робити все можливе, щоб просувати світовий порядок, який найбільше сприяє нашій безпеці, процвітанню та цінностям, і у цих зусиллях нас посилюють союзники
Маттіс у листі до Трампа

Міністр оборони США Джим Маттіс подає у відставку наприкінці січня 2019-го року. У відповідному листі до Дональда Трампа він заявив, що президент США має право на міністра оборони, який більше погоджується з ним у питаннях щодо стратегічних партнерів Америки та її конкурентів.

Сам президент США у Twitter також заявив про майбутню відставку Маттіса.

"Генерал Джим Маттіс подасть у почесну відставку наприкінці лютого, прослуживши на посаді міністра оборони в моїй Адміністрації протягом останніх 2 років. Під час його перебування на посаді було досягнуто значного прогресу у закупівелях нового військового обладання. Генерал Маттіс дуже допоміг тому, що наші союзники та інші країни стали фіансувати належну їм частку військових забов'язань. Нового міністра оборони буде оголошено незабаром. Я дуже дякую Джиму за його службу", - заявив Трамп.

Через те, що я вірю у ваше право мати міністра оборони, чий погляди більше відповідають вашим по цих питаннях, я вважаю за правильне подати у відставку

Напередодні президент США повідомив про вивід американських військових із Сирії. Дане рішення виявилось непередбачуваним для багатьох американських законодавців, хоча окремі представники Демократичної партії голосно привітали його. У ЗМІ рішення описали, як експромт Трампа.

Сам міністр оборони США Джим Маттіс у листі до Трампа не згадав рішення щодо Сирії. Не відомо, чи воно вплинуло на його рішення.

Маттіс відзначив, що пишається прогресом досягнутим під час його перебування на посаді, але озвучив стриману критику в бік президента США.

"Мої погляди про поважне ставлення до сюзників та збереження ясності щодо шкідливих суб'єктів на міжнародній арені та наших стратегічних конкурентів є надзвичайно усталеними і сформувались за чотири десятки років заглиблення у дану проблематику. Ми маємо робити все можливе, щоб просувати світовий порядок, який найбільше сприяє нашій безпеці, процвітанню та цінностям, і у цих зусиллях нас посилюють союзники", - йдеться у листі Маттіса.

"Оскільки я вірю у ваше право мати міністра оборони, чиї погляди більше відповідають вашим у цих питаннях, я вважаю вірним подати у відставку", - відзначив Маттіс.

Останнім днем перебування Джима Маттіса на посаді стане 28 лютого 2019-го року.

Дивіться також: Українець створив книжкову крамницю, що стала однією з найбільших у світі

Українець створив книжкову крамницю, що стала однією з найбільших у світі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:56 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG