Спеціальні потреби

Компанію Ілона Маска SpaceX підозрюють у порушенні авіаційної ліцензії під час запуску ракети, яка вибухнула - ЗМІ


Прототип ракети Starship компанії SpaceX
Прототип ракети Starship компанії SpaceX

Перший випробувальний політ на великій висоті ракети Starship компанією Ілона Маска SpaceX, яка вибухнула минулого місяця під час приземлення, ймовірно, був здійснений із порушенням умов ліцензії Федеральної авіаційної адміністрації (FAA). Про це повідомило американське видання Verge з посиланням на власні джерела.

Як повідомляє видання, після вибуху урядова авіаційна адміністрація відкрила розслідування причин інциденту, а саме - чому компанія SpaceX вирішила не дотримуватися умов FAA.

Відео запуску та вибуху прототипу ракети Starship. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Відео запуску та вибуху прототипу ракети Starship

Компанія Ілона Моска поки не прокоментувала цю інформацію.

Випробування прототипу ракети SpaceX Starship відбувались в рамках проекту з розробки ракети, спроможної в майбутньому надіслати 100 тон вантажу та людей на Марс.

Компанія також перевіряла дію трьох розроблених нею двигунів Raptor, які, за задумом, повинні були вивести ракету на задану висоту. Невідомо, чи досягла заданої висоти ракета Starship.

Запуск відбувся 9 грудня. Автоматизована ракета після запуску контрольовано знизилась, втім під час приземлення вибухнула.

Коментуючи вибух, засновник та керівник компанії SpaceX Ілон Маск припустив, що «швидкість приземлення була зависокою», при цьому він додав, що команда отримала необхідні дані під час експерименту.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG