Спеціальні потреби

Чи можуть релігійні розбіжності стати причиною розлучення?


За підрахунками науковців, третина шлюбів у Сполучених Штатах відбувається між людьми, які належать до різних релігій. Для глибоко релігійних людей, це не рідко створює проблеми. Скажімо, яких традицій дотримуватися, чи в якій релігії виховувати дітей. Дані статистики відрізняються, але загалом аналітики погоджуються, що рівень розлучень таких пар вищий, ніж людей однієї віри. Тож експерти радять подружжям різних конфесій намагатися вивчити як можна більше про релігію один одного, аби запобігти непорозумінням. Саме це робить група сімей неподалік Вашингтона. Щотижня подружжя, які об’єднали євреїв та християн, збираються разом з дітьми, яких навчають основам обох релігій.

Звуки шофару, баранячого ріжка, засвідчують початок молитовного зібрання.

Понад сто родин, які дотримуються християнських та єврейських традицій, збираються щонеділі у приміщенні цієї школи, неподалік американської столиці.

Після ранкової проповіді, діти йдуть на уроки з іудаїзму та християнства. Сінді Поргорліс – римо-католичка. Її чоловік – єврей.

«Ми намагаємося дотримуватися традицій, ритуалів, якщо можна так сказати, основ обох релігій», – каже Сінді Поргорліс.

Деякі батьки переживають, що їх діти не будуть сприйняті ані єврейською, ані християнською громадою.

Анджела Вайтгед-Квиґлі – католичка. Зі своїм чоловіком – євреєм, вона познайомилася в університеті:

«Ні він, ні я не хотіли міняти релігію. Ми сильно пов’язані зі своєю вірою, тому шукали місце, де нас зрозуміють. Таке місце ми знайшли тут».

«Мені завжди, з першого дня, подобалося те, що вона християнка. Я припускаю, що і їй, з самого початку, приваблювала в мені моя віра, моє єврейське походження», – каже Девід Квиґлі.

Університет – місце, де найчастіше в Америці знайомляться люди різних конфесій. Честер Ґілис викладає богослов’я у Джорджтаунському університеті. Релігія у США, каже професор, більш диверсифікована, ніж в інших країнах світу, в першу чергу, завдяки імміграції. Молоді люди часто одружуються з представниками інших релігій не усвідомлюючи, пов’язаних з цим проблем.

«Коли одружуєшся на комусь з власної громади, то маєш спільні традиції, культурні і соціальні заходи, сімейні торжества. А коли одружуєшся з людиною поза своїм колом, то все незнайоме. Це може бути перше святкування Великодня, єврейської паски, чи мусульманського свята», – зазначає Честер Ґілис.

Американські євреї розходяться в думках з приводу змішаних шлюбів. Одні бачать у цьому загрозу своєму існуванню, інші вважають це ознакою їх прийняття у суспільство після століть переслідувань.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG