Спеціальні потреби

Інвестиції у канадську марихуану зростають: тютюнова компанія вкладає 1,8 мільярда доларів


Виробництво марихуани в канадському коледжі

У жовтні 2018 року Канада стала другою країною в світі і першою серед індустріалізованих країн, яка легалізувала марихуану. Канадська промисловість марихуани, яка активно розвивається, одразу привернула увагу великих представників роздрібної торгівлі, таких як канадський підрозділ Walmart Inc та інших глобальних компаній, головним чином у галузі алкоголю та напоїв. Вони почали розглядати можливість виходу на ринок продуктів на основі марихуани.

Цього тижня американські ЗМІ повідомили, що одна з найбільших у світі тютюнових компаній – американська Altria, яка виробляє сигарети Marlboro – виходить на ринок марихуани з інвестиціями на суму 1,8 мільярда доларів. Altria вкладає кошти у Cronos Group, канадську компанію, що виробляє медичну та рекреаційну марихуану. Ця інвестиція дасть Altria 45% акцій компанії в Торонто.

За угодою, Altria також зобов'язується придбати додаткові акції Cronos упродовж наступних кількох років загальною сумою більше мільярда доларів і таким чином збільшити свою частку акцій Cronos до 55%. Ця угода є останньою в низці інвестицій від споживчих компаній, які сподіваються отримати користь від рішення Канади легалізувати марихуану для рекреаційного вжитку.

Виробник пива Corona – Constellation Brands – оголосив про інвестиції на суму 4 мільярди доларів у канадського виробника марихуани Canopy Growth у серпні, що є найбільшою інвестицією у цій галузі.

Угода з Cronos дасть Altria нову можливість збільшити доходи, оскільки паління сигарет у США продовжує знижуватися. Федеральні дані за листопад, які показують рівень паління сигарет серед дорослих США, наводять цифру 14% у 2017 році, найменший рівень в історії.

Легалізацію марихуани в Канаді підтримало понад 70% жителів країни. Головний аргумент прихильників легалізації – це дозволить позбутися чорного ринку марихуани, а податки з продажів поповнять скарбницю країни. Мінімальний вік для покупки, продажу, зберігання і вирощування марихуани – 18 років, але більшість провінцій підвищили його до 19. Першою країною в світі, яка легалізувала марихуану, став Уругвай.

Дивіться також: Світовий хаб посилок: ніч за лаштунками поштової компанії FedEx у США

Світовий хаб посилок: ніч за лаштунками поштової компанії FedEx у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

XS
SM
MD
LG