Спеціальні потреби

Захисники Меннінґа готуються до тривалої боротьби


У суботу у США відновилися судові слухання у справі солдата американської армії, завдяки якому минулого року громадськість отримала доступ до кількох тисяч секретних документів Пентагону. І у той час, як одні засуджують такий вчинок військовослужбовця інші, навпаки, вітають його як національного героя.

Сотні демонстранті зібралися біля військової бази Форт-Мід у штаті Меріленд. Саме тут відбуваються слухання справи Бредлі Меннінґа. Учасники мітингу кажуть, що в такий спосіб хочуть висловити йому підтримку. Не всі подіють їх позицію. Але для багатьох американців Бредлі – якому 17 грудня Бредлі Меннінґу виповнилося 24 роки - все ж таки став героєм.

"Люди, котрі розсекречують інформацію, яку мало б знати усе суспільство…, вони для мене є героями. Я не знаю, чи саме це і зробив Бредлі Меннінґ. Але принаймні його у цьому звинувачують. І для усіх нас тут присутніх він – справжній герой", - каже колишня військова Еллен Барфілд.

Нинішні слухання повинні визначити, чи є у прокуратури достатньо доказів аби віддати Бредлі під військовий трибунал. Солдата звинувачують у тому, що він, будучи аналітиком розвідки у Багдаді, передав Вікілікс сотні тисяч важливих документів, зокрема що стосується воєн в Іраку та Афганістані. Йому інкримінують практично все: від крадіжки до пособництва ворогу.

Американський уряд каже, що розсекречена інформація поставила під загрозу військові та дипломатичні джерела, і ускладнила співпрацю з урядами інших країн. Натомість адвокати підсудного стверджують, що більшість оприлюдненої інформації не несла жодної загрози. Поява Бредлі Меннінґа у суді у п’ятницю була першою з часу його арешту 19 місяців тому.

Один з організаторів мітингу, Джеф Петерсон з організації «Мужність для опору», закликав до тривалих протестів.

"Ми зробимо все, аби звільнити Бредлі Меннінґа. Будемо підтримувати з адвокатами, змінювати громадську думку, щоби люди зрозуміли, що цей солдат є справжнім захисником демократії як у США так і у всьому світі", - заявив Петерсон.

Прихильники Бредлі Меннінґа кажуть, що з розсекречена ним інформація призвела до «Арабської весни» – протестів, які у цьому році уже повалили авторитарні режими в кількох країнах на Півночі Африки та Близькому Сході.

У США ж, завдяки розсекреченій інформації, спалахнули акції руху «Захопимо». Чимало їх учасників уже висловилися за звільнення Бредлі і кажуть, що нинішній протест є лише частиною потужного руху спротиву який, як вони сподіваються, вже через кілька місяців переросте в «Американську весну».

XS
SM
MD
LG