Спеціальні потреби

Волкер прибуває на Донбас. Очікування


Курт Волкер
Курт Волкер

Спеціальний представник США Курт Волкер прибуває сьогодні в Україну. "Голос Америки" супроводжує його в поїздці. Голова Української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе відповіла на основні запитання, що виникають напередодні його візиту до України.

Які очікування в Києві щодо візиту Курта Волкера ?

Курт Волкер на сьогодні став мостом між Києвом, Вашингтоном,Європою та Москвою. Як спеціальний представник він не є співробітником Державного Департаменту але має близькі робочі стосунки з теперішнім Державним Секретарем США Майком Помпео. Їх пов'язує спільна робота, зокрема, у Конгресі.

Також Курт Волкер користується довірою в адміністрації. Водночас, його незалежний статус дає йому можливість більш відверто говорити і висловлювати позиції.

Різні політичні групи та сили в Україні мають дещо відмінні очікування від його роботи. Якщо представники влади хотіли б його підтримки заявленого курсу політики, то поміркована опозиція та молоді реформатори, хотіли б більшого тиску на владу у проведенні обіцяних реформ.

Як роз'яснив Державний департамент, посол Волкер продовжує бути спецпредставником США з питань переговорів до України. Сфера його повноважень залишається незмінною. Політику США спрямовано на повне відновлення територіальної цілісності України.

Які головні завдання він ставить перед собою цього разу?

До цього часу Курт Волкер був сфокусований на намаганні знайти шлях реалізувати ідею міжнародної місії на Донбасі та на спробі примусити Росію вивести свої війська з Донбасу. Як стало відомо, він відвідає постраждалі регіони Донбасу і разом з послом США в Україні та представником Агентства США з міжнародного розвитку оголосить про надання додаткової допомоги США.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує надати Україні 125 мільйонів доларів для Донбасу і навколишніх територій, «які відчули на собі вплив російської агресії», повідомила прес-служба організації у Facebook.

"Голос Америки" має нагоду з перших рук розповідати про його роботу в Україні.

Чого Київ взагалі очікує від США і взаємин?

Очевидно, Київ очікує підтримки - фінансової та військової. Зрозуміло, що для цього українська влада повинна виконати взяті на себе зобов'язання щодо боротьби з корупцією та поточних реформ .

Як ми знаємо, МВФ виставив конкретні вимоги для надання чергового траншу кредиту- а саме створення системи антикорупційних судів, початок процесу земельної реформи , нормалізація газових тарифів. Без зеленого світла США, що підтвердить виконання цих кроків Києвом, навряд чи варто сподіватись на надання коштів.

Вашингтон вимагає від Києва і керівництва України, одного - виконати свої зобов'язання дані після революції, у протилежному випадку Київ може втратити підтримку Вашингтона. А в умовах слабкої Європи , яка досі не усвідомлює до кінця загрози з боку Росії, залишитись один на один з агресором.

Дивіться також: Радник Білого дому з нацбезпеки Джон Болтон розповів чому Росія притихла на міжнародній арені

 • 16x9 Image

  Голос Америки

  Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG