Спеціальні потреби

Німецька розвідка: «Боїнг» збили проросійські бойовики


Федеральна розвідувальна служба Німеччини дійшла висновку, що на проросійських бойовиках лежить відповідальність за збитий в липні в Україні літак рейсу MH17 Малайзійських авіаліній. Про це в неділю повідомив тижневик Der Spiegel. Німецька розвідка стала першою в Європі, яка виступила з офіційною заявою.

Керівник Федеральної розвідувальної служби Ґергард Шиндлер сказав членам Комітету парламенту у справах безпеки ще на початку жовтня, що сепаратисти використовували російську ракетну систему «Бук», щоб запустити зі своєї бази в Україні ракету, яка вибухнула поряд з малайзійським літаком, пише німецький журнал Der Spiegel.

«Це зробили проросійські сепаратисти», - цитує журнал керівника зовнішньої розвідки Німеччини Шиндлера.

Німецька розвідка дійшла висновку про відповідальність сепаратистів після детального аналізу, заснованого на супутникових та інших фотографіях, пише Der Spiegel.

Катастрофа 17 липня, внаслідок якої загинули 298 пасажирів та екіпаж, призвела до подальшого погіршення зв'язків між Заходом і Москвою, які по-різному оцінюють роль Росії в кризі в Україні.

Київ покладає відповідальність за катастрофу на сепаратистів і звинувачує Москву в забезпеченні їх технікою і озброєннями. Бойовики і Москва заперечують це.

Уряди країн Європи досі утримувалися від прямих звинувачень. Проте незабаром після катастрофи державний секретар США Джон Керрі заявив, що існують серйозні докази того, що підтримувані Москвою сепаратисти збили пасажирський літак.

Уряд Нідерландів, який продовжує своє розслідування ще не заявив про те, хто винен. Дві третини пасажирів були громадянами Нідерландів. В попередній доповіді Агентства безпеки, опублікованій у вересні, говориться, що причиною катастрофи літака рейсу МН17 стала «велика кількість високоенергетичних об'єктів» зовні авіалайнера. Однак автори доповіді не роблять висновків про те, звідки з'явилися ці об'єкти.

XS
SM
MD
LG